Гінекологічний кабінет безбар’єрного доступу оснащений інклюзивним обладнанням для надання необхідної медичної допомоги відкрито у Чернігівському пологовому будинку. Жінки з інвалідністю, постраждалі від насильства, вимушені переселенки, які зазнали насильства на окупованих територіях можуть отримати цілодобову, безкоштовну, кваліфіковану допомогу психолога та акушерів-гінекологів.
– Сьогодні в Чернігові такий яскравий приклад як разом міська рада, міжнародні партнери, наші чудові лікарі, висококваліфіковані нашого плогового будинку, разом обєдналися для реалізації такого чудового проекту як обладнання гінекологічного кабінету безбарєрного доступу, і я впевнена на всі 100 відсотків, що раніше і зараз тут будуть надані на високому рівні послуги, лікування приймання пологів, забезпечення догляду за мамою за дитиною в цьому чудовому закладі, – зазначила начальниця відділу міжнародних відносин та інвестицій ЧМР Наталія Хольченкова.
Проєкт «Відкриття кабінетів невідкладної медико-психологічної допомоги жінкам, які постраждали від гендерно зумовленого насильства» стартував 1 жовтня. З того часу кабінети безбар’єрності запрацювали в 20 областях України. На Чернігівщині їх тепер два – в Ніжині і Чернігові.
– Також цей кабінет він надає 24 на 7 безкоштовну допомогу для жінок які зазнанали гендерного зумовленого насильства, тобто вони можуть звернутися сюди отримати як психологічну так і медичну допомогу. Відкриття цього кабінету відбулося за підтримки фонду ООН у галузі народонаселення та міністерства закордонних справ Данії, – розповіла Голова ГО «Асоціація демократичного розвитку» Анна Ніколенко – Баєва.
Кабінет обладнано інклюзивним обладнанням – гінекологічним кріслом-трансформером з електричним приводом, яке підлаштовується під людину, а також необхідними багатофункціональними пристроями, комп’ютерною технікою та забезпечено медпрепаратами.
– Жіночка сюда лягає , і потім для огляду , для того щоб нам було зручно , ми піднімаєо до нашого рівня як потрібно, ось так що це функціональне дуже зручне крісло для жінок, – пояснила завідувачка акушерським обсерваційним відділенням з ліжками екстрагінетальної потології КНП « пологовий будинок « ЧМР Юлія Черкас.
Лікарі кажуть, народжувати маломобільним жінкам зазвичай важче.
– У нас не було такого крісла функціонального яке опускається 40 см донизу , а як це було , брали людину в руки і руками перекладу вали наші лікарі , а як інакше можливо це було робити, це була незамінна робота лікарів, – підкреслює Генеральний директор КНП «Пологовий будинок» Василь Гусак.
Лана – молода мама , вона пересувається на візку. 26 квітня жінка народила здорову дівчинку Соломію. Вагою 2, 500 і зростом 54 сантиметри.
– Добре мене привели в операційну, положли вкололи, я проснулася вже з дитиною, – розповідає чернігівка Лана Чащіна.
Період вагітності і пологів допоміг пережити чоловік Ілля . Він весь час біля дружини, як і зараз. А тому проблеми з пересуванням для жінки не було.
– Ну коли одружувалися я казав що буду носити на руках тебе все життя , так і є. Сліз було багато, емоцій, лікарям велике спасибі бо це дійсно велика робота проведена, – дякує чернігівець Ілля Чащін.
Пологи приймала досвідчена лікарка Галина Леник , яка захоплюється силою цієї молодої родини. Каже, це щастя бачити такі пари які в горі і радості разом.
-Вона гарно носила вагітність , спостерігалася в наших лікарів , виконувала всі необхідні заходи які потрібні були при вагітності , і народила прекрасну дівчинку з нашою допомогою , все пройшло без ускладнень , виписана на третю добу , щасливі українці , продовжують націю, – підкреслює медична директора КНП « Пологовий будинок» ЧМР Галина Леник.
За словами лікарки, відтепер народжувати маленьких українців маломобільним жінкам стає ще простіше, і це дозволяє кабінет безбар’єрності .