Марина обирає взуття для свого 3-річного сина. Каже, тільки-но пішли в садочок, тож треба зручне змінне.
– Ось обрала синочку капці, дуже зручна кімната з’явилася, можна по віку обрати дитинці речі теплі або на більш холодну погоду, все розкладено, дуже зручно, – каже Марина.
Тут, у новоствореному банку одягу для малюків, облаштованому на базі Чернігівської міської організації Червоного Хреста України, можна взяти речі як для новонароджених, так і для дітей віком до 3-ох років. Більшість одягу та взуття – нові чи вживані, але у гарному стані та без дефектів, запевняють благодійники. Адже перед тим, як сюди потрапити, речі попередньо ретельно обробляють.
– Ми залучаємо ГО, нам допомагають підприємці, але ми приймаємо і в інших людей одяг. Одяг ми приймаємо сезонний в дуже гарному стані, або теж новий, сортуємо, перебираємо, десь щось прасуємо, перемо цей одяг, підшиваємо. Ремонтуємо і потім пропонуємо людям, – розповіла голова Чернігівської міської організації Червоного Хреста України Олена Лазаренко.
За словами Олени Лазаренко, невдовзі вони закуплять парову шафу, яка допоможе швидко дезінфікувати велику кількість речей під тиском високих температур. Окрім одягу для малюків, поряд в іншому приміщенні вже певний час працює кімната для дорослих та підлітків із сезонним асортиментом. Каже, в один із останніх днів, вони прийняли майже тисячу людей.
– Ми більше залучаємо людей з довідками ВПО, зі зруйнованим майном, багатодітні родини. Десь у пріоритеті у нас люди з довідками ВПО, тому що вони звертаються до нас, у них нічого немає, вони приїжджають і хочуть одержати допомогу. Але якщо до нас звертаються звичайні люди, яким щось потрібно, ми ніколи нікому не відмовляємо, – зазначила Олена Лазаренко.
Нагадаємо, нещодавно представники міської організації Червоного Хреста України одержали грант на суму двісті тисяч гривень. На ці кошти вони закупили професійне приладдя – нові швейні машини. Переважну частину з яких вони передали Чернігівському реабілітаційному центру № 2. А іншу залишили на базі свого приміщення, аби перетворити його на соціальну майстерню та безоплатно шити на замовлення чи ремонтувати одяг для людей, які найбільше цього потребують.