Дати чернігівцям світло навіть під обстрілами. Так працювали в період активних бойових дій фахівці комунального підприємства «Міськсвітло». 22 грудня вони святкують День енергетика. Електромонтер Денис Панько в березні евакуював сім’ю у безпечне місце, а сам, відчуваючи поклик обов’язку, залишився працювати у Чернігові. До роботи під обстрілами, каже, звик за три дні.
–Допомагали обленерго відновлювати лінії електропостачання, давали людям у домівки світло, забезпечували матеріалами, допомагали людям, технікою, чим могли тим і допомагали, – розповідає електромонтер оперативно-виїзної бригади Денис Панько.
Працівники «Міськсвітла» спеціалізуються на ремонті повітряних ліній електропередач, тому працювали переважно у приватному секторі. Бригада Дениса Панька, наприклад, у мікрорайоні Коти та на Подусівці. Завбачливі комунальники мали запас обладнання та матеріалів, але легкою робота аж ніяк не була.
–Доводилось працювати і під сиренами, і під обстрілами. Було навіть таке, що ми виїжджали допомагати обленерго відновлювати лінію, і в цей момент началась сирена, було чути гул літака, і за кілометр десь від того падали авіабомби. Робота не припинялась, ми працювали далі,– згадує Денис Панько.
Після того як рашистів вибили з Чернігівщини, змусивши ганебно тікати, енергетики оперативно відновили електропостачання у нашому місті. Працівники «Міськсвітла» взялися за свою основну задачу – обслуговування мережі вуличного освітлення – аж поки атаки росіян на енергетичну інфраструктуру України не змусили вимкнути світильники. Тим не менш, Денис Панько з колегами без роботи не залишаються.
–Десь обірваний дріт буває, не працює світлофор – замінюємо кнопки, пропадає світло на підстанції в районі – їздимо переключаємо. Забезпечуємо освітлення пішохідних переходів, щоб людям було безпечно переходити дорогу, – каже електромонтер оперативно-виїзної бригади.
Також нині бригади КП «Міськсвітло» займаються прокладанням резервних електромереж аби забезпечити безперебійну роботу теплопунктів та котелень.