У чому секрет смачних млинців?
Марія Савицька навчає свою онучку Вероніку готувати млинці. І ділиться своїми секретами приготування традиційної страви на Масляну. Головне, каже, у цій справі – вправність рук і вдало приготоване тісто. Щороку жінка випікає на Масляну млинці та вареники. Причому робить це сім днів поспіль. І не лише готує , а й частує своїх рідних та близьких. Марія Петрівна за професією кухар.
Але з – поміж багатьох страв найулюбленішою є саме млинці. Жінка хоче, аби її кулінарне мистецтво і вміння вишивати продовжували жити в родині. Більшу половину свого життя Марія Савицька прожила у Шаболтасівці Сосницького району. Нині мешкає в Чернігові. У часи її молодості традиціям приділяли велику увагу. Під час Масляної багато жінок дотримуються традицій.
Експериментують і вправно готують млинці та вареники. адже саме вони – головна страва цього тижня. Масниця бере початок ще з дохристиянських часів.
Вважалось що млинці – це символ Сонця, каже фахівець народознавства Надія Заваліна. Під час сирного тижня щодня були свої традиції і прикмети, зазначає Надія Заваліна. Церква в цей час готує вірян до Великого посту. Тому основне призначення Масниці – внутрішнє очищення і духовне наповнення, кажуть священнослужителі.
Масляна – це насамперед сімейне свято і чудова нагода зустрітись із близькими та рідними. А ще це свято, що символізує проводи зими та зустріч весни. “Масляна іде, весну за собою веде.”