Факт-новини: оперативні сюжети

Дитяча мрія на мільйон: голосування за проєкти шкільного громадського бюджету розпочалося

Featured Video Play Icon

Хто розділить омріяний мільйон гривень? У Чернігові стартувало голосування за учасників «Громадського бюджету на дитячі мрії», який реалізується швейцарсько-українським проєктом Decide. За перемогу змагаються 27 різноманітних ініціатив, які розробили шкільні команди. Серед них, зокрема, сучасний спортивний майданчик, багатофункціональний коридор, театральний хаб та навіть їдальня в космічному стилі. Але всi проєкти обʼєднує бажання принести користь своїм одноліткам, навчальним закладам та громаді загалом.

– Наш проєкт називається О2Breath.  Це зона для відпочинку, яка знаходиться на відкритому повітрі. Зона, яка, скажімо, спрямована на відпочинок на природі, на те, щоб молодь, учні нашої школи і просто містяни могли відпочити на повітрі, поміж дерев, на лавочках і просто поговорити одне з одним і відволіктись від телефону, – розповіла учениця школи № 1 Оля Товстоліс.

-Ми хочемо покласти нову бруківку і встановити нові лави, адже в нас їх зараз тільки дві, і батькам просто немає де чекати своїх дітей після школи, а учням немає де відпочивати на перервах. Ми хочемо зробити орнамент на вході в школу, щоб ми могли проводити різні флешмоби, знімати дитяче телебачення нашого ліцею. Також ми плануємо трошки осучаснити наші квітники, прибрати там парканчик — такі косметичні правки зробити ще, – зазначила учениця Чернігівського ліцею № 32 Вероніка Фесюра.

– Ми подали проєкт під назвою «лаунж-хол». Це створення інформаційно-розважального комплексу для дітей. Він створений для того, щоб діти, які приходять до нашого ліцею з кожним роком — це старшокласники — могли знайти спільну мову з іншими людьми та навчитися комунікувати з вільно, адже через воєнний стан у нашій країні ми розлучилися спілкуватися живою мовою, – каже учениця Чернігівського ліцею № 22 Даша Гайструк.

Кожна ініціатива пройшла довгий шлях від задуму до реалізації — два місяці команди шкіл під керівництвом досвідчених тренерів оформлювали мрії на папері. На тренінгах та хакатонах вони навчилися злагоджено працювати, складати кошториси, втілювати ідеї та напрацювання в конкретні проєктні пропозиції, які згодом і виставили на голосування.

Ми спочатку пройшлись по молодшій школі, зібрали ідеї наших малюків. Вони намалювали малюнки як вони бачать наш дворик. І потім із цього ми створили 3D-модель, проєкт того, що ми бачимо, розробили кошторис, у цьому нам допомагали вчителі, батьки, – зауважила Вероніка Фесюра, учениця Чернігівського ліцею № 32.

– У нас є ціла команда десятикласників, у нас десять людей. У нашу команду входять і аналітики, і генератори ідей. Ми всі разом збиралися, ми обговорювали, що ми хочемо зробити, як покращити. Ми формували бюджет. Також ми презентували іншим командам уже фінальний результат, розказували про наші презентації, створювали ці презентації прорахували все, – зазначає Маша Бараненко, учениця школи № 1.

– Ми обговорили всі питання, усі можливі ідеї з учнями, з нашою творчою командою, з вчителями і, обов’язково, ми враховували всі побажання наших учнів, тому що, перш за все, їхня думка важливіша. Потім із майже готовою ідеєю ми прийшли на хакатон, де ментори нам допомогли вже закінчити створення нашого проекту, а вже потім ми опублікували його на сайті управління, – підкреслила Софія Левченко, учениця Чернігівського ліцею № 22.

Діти голосуватимуть за проєкти у своїх школах — для прозорості навіть створили спеціальні учнівські комісії та наглядову раду. А ось чернігівці віком від 14 років можуть долучитися онлайн. Для нього необхідно перейти на сайт громадського бюджету, авторизуватися через BankID або КЕП та підтримати максимум два проєкти. Для вирівнювання шансів кожної школи ввели спеціальний коефіцієнт — співвідношення кількості учнів та учениць 5–11 класів певного навчального закладу до загальної в громаді. Голосування завершиться 4 червня, потім почнеться реалізація двох ініціатив переможців, аби вже у вересні діти змогли побачити результати своєї праці.