Чернігівські діти продовжують отримувати статус постраждалих внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів. Ще 517 набули його днями рішенням виконавчого комітету міської ради. Згідно з постановою Кабміну, на цей статус мають право всі юні чернігівці, яким станом на 24 лютого минулого року ще не виповнилося 18-ти років.
-Це близько 44 тисяч дітей, також діти ВПО це ще 2000 дітей, загалом це виходить 46 тисяч. Зрозуміло, що одразу прийняти 46 тисяч немає змоги, – уточнила начальниця управління у справах дітей ЧМР Олена Зінченко.
Заяви на отримання статусу постраждалих внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів за попереднім записом приймає управління у справах дітей міської ради. За словами Олени Зінченко, наразі його мають вже близько півтори тисячі дітей. Черга на оформлення статусу тягнеться до 2025-го року.
–Напруга є, але ми пояснюємо, люди розуміють. Якщо є комусь нагальне встановлення статусу, то ми завжди йдемо назустріч, тому конфліктних ситуацій нема. Люди в чергах не стоять, записуються по телефону, приходять, ведемо прийом так, як і має вестись, – зазначила Олена Зінченко.
Як пояснюють у міській раді, кожна заява на отримання статусу заповнюється фізично, на папері, а потім розглядається працівниками управління у справах дітей. Всього кілька людей мають опрацювати тисячі документів. Процес могла б пришвидшити електронна заява, але у постанові Кабміну така процедура не передбачена.
-У нас же держава в смартфоні. Анонсовано так. Є “Дія” – будь ласка, подали всі документи в “Дії”, отримали довідку, роздрукували, не треба ніяких черг. Ми це питання вирішити не можемо як місто, як місцеве самоврядування. Але є “Дія”. Будь ласка, вирішіть це питання і не буде ніяких черг. Якщо є дійсно бажання і політична воля на це. Але це може зробити тільки Кабінет Міністрів, – зазначив Олександр Ломако.
Додамо, статус постраждалих внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів мають право отримати діти, які зазнали фізичного, психологічного, сексуального насильства тощо. Причому психологічною травмою вважається і виїзд з Чернігова внаслідок російського вторгнення, не кажучи вже про життя в облозі чи втрату рідних. Саме тому фактично всі діти, які пережили навалу рашистів на наше місто, можуть отримати цей статус.