Таке астрономічне явище припадає саме на 21 грудня. Валентин Дедович, який спостерігає за зірками вже майже 35 років нічого містичного у цьому не бачить і пояснює його на армілярній сфері, яка демонструє рух сонця навколо Землі.
Ось так, майже в одній точці Сонце в грудні протримається три доби, а день при цьому приростатиме на хвилину. Якщо календарна зима наступила 1 грудня, астрономічна – лише сьогодні.
Не озброєним оком сонцестояння не помітити. Але в планетарії Національного університету
« Чернігівський колегіум» за цим явищем можна спостерігати . Бо тут є унікальне обладнання , яке дозволяє дивитися на зіркове небо і вдень і вночі.
Екскурсовод планетарію Анастасія Карпенко цієї ночі сподівається тут побачити Віфліємську зірку. Це явище останнього разу спостерігали у світі 800 років тому. І не дивно, що його назвали за аналогії з Біблією та пов`язали з народженням Ісуса Христа.
- Явище унікальне. Називається Віфліємською зіркою, це явище, яке відбувається зараз,воно в останнє було 800 років тому. Дві крупні планети, Юпітер і Сатурн, на небі практично здвоюютьс , будуть поряд. Насправді вони дуже далеко. Це явище досить рідкісне , коли планети на небосхилі складаються. Так що з землі вони видні будуть в одній точці. Наступне явище через кілька сотень років, – розповідає доцент кафедри фізики та астрономії Національного університету ” Чернігівський колегіум” Валентин Дедович
Ми піднялися на дах планетарію і подивилися у телескоп. Хоча він і дуже потужний , але хмарне небо та мряка не дозволяла роздивитися це природне явище. А от уявити його можна.
З цим явищем та днем у астрологів є різні знамення. Радять провести час у колі сім’ї, друзів або близьких. Кажуть, що цей день має надзвичайну енергетику. А якщо ви в час сонцестояння побуваєте у чернігівському планетарії та потримаєте у руках метеорит, що впав у Ріпкинському районі, усі ваші мрії збудуться.
Анастасія Карпенко запевняє , що все , про що вона мріяла тримаючи метеорит, вже збулося.