Факт-новини: оперативні сюжети

Водолази на Золотому березі

Featured Video Play Icon

Вололази готуються до занурення. Спочатку одягають теплий одяг, а потім інше спорядження. Вони обстежуватимуть акваторію Десни в районі пляжу “Золотий берег”. Ілля Бондар – досвідчений водолаз. Згадує, раніше тут виловлювали навіть іржавий Запорожець. А останню небезпечну знахідку діставав його товариш по команді – авіаційний снаряд другої світової війни.

Тож поки що Десна не піднесла особливо небезпечних сюрпризів. Водолази працюють під водою до години. Мріють про сучасний ехолот, радіозв’язок та новий катер. Бо цьому вже майже півсотня років. Їх служба у підпорядкуванні Чернігівської обласної державної адміністрації. За три – чотири дні 300 метрів берегової зони головного пляжу міста мають повністю обстежити. Після чого створять карту дна, яка буде врахована під час маркування буями території на воді.

Начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЧМР Г. Годун каже, що карта складається по сантиметрах. Перепадів великих нема, але треба враховувати, що це річка, а не штучний басейн.

Головний санітарний лікар країни сказав, що пляжі будуть працювати. Після відкриття пляжного сезону на обстежених територіях облаштують рятувальні пости. Наразі йде підготовка спеціалістів, які зможуть надавати першу допомогу людям та слідкувати за безпекою на воді.16 рятувальників вже завершують своє навчання. Крім головного пляжу міста за цей час обстежать і водойми на інших місцях відпочинку чернігівців. Відкриття пляжного сезону, зазвичай, у Чернігові відбувається у перший день літа. Цього року точну дату поки що ніхто називати не поспішає.