Залізні мечі, вістря списів, накладки на ремінь, сумочка та комплект інструментів. У Чернігівському історичному музеї ім. В. Тарновського експонуються унікальні артефакти,яким тисяча років. Знахідки належать чернігівському археологу, відомому вченому Петру Смолічеву. Науковці розгорнули виставку, присвячену 130 – річчю від дня його народження.
Петро Смолічев із родини священиків, здобув духовну та археологічну освіту. У його біографії багато «білих плям», каже Вікторія Мудрицька. Зокрема, відомо, що він був репресований у 30 – х роках минулого століття. Помер у Душанбе у 44 -му. На його честь 4 роки тому перейменовано одну із вулиць Чернігова.
На виставці серед багатьох знахідок Петра Смолічева представлені найбільш багаті поховання.
За словами Людмили Ситої, у похованнях знайдені мечі, один з яких має бронзове навершя і перехрестя. Привертає увагу реконструкція сумочки з оригінальними накладками тисячолітньої давнини, а також комплект інструментів.
Побутові речі, озброєння, кінське спорядження, прикраси. Загалом близько 500 предметів, що датовані 10 століттям, нині зберігаються в Чернігівському історичному музеї імені В. Тарновського, в експозиції представлено більше півсотні. За словами співробітників музею, більшість із них унікальна, єдина в своєму роді та відома на весь світ. Доповнюють експозицію архівні матеріали Інституту археології НАН України. Виставка працюватиме до початку квітня.