ТОП 5Факт-новини: оперативні сюжети

У Чернігові забезпечать цілодобовий доступ до укриттів – рішення міської комісії ТЕБ та НС

Featured Video Play Icon

Забезпечити цілодобовий вільний доступ до укриттів, визначити відповідальних за це осіб та промаркувати приміщення, якщо це до сьогодні не було зроблено. Такі невідкладні рішення 2 червня ухвалила комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням заступника Чернігівського міського голови Віктора Геращенка.

Я вас всіх прошу: треба так організувати самостійно роботу, щоб коли тривога повітряна, люди мали доступ, це перше. Тепер я хотів би вас всіх також спрямувати на таку думку, що треба здійснювати постійний контроль. Чому? Тому що щоб у нас не було диверсій, тому що війна військовий стан і всяке може бути, – зазначив заступник Чернігівського міського голови Віктор Геращенок.

 Чернігів, як і чимало міст по країні, вкотре порушив це питання після ракетного удару по столиці напередодні, коли під зачиненим сховищем від ракети загинули три людини, ще понад десятеро отримали поранення. Розпорядження про обов’язкову доступність найпростіших укриттів та захисних споруд у форматі 24/7 того ж дня підписав виконуючий обов’язки міського голови Олександр Ломако.

У нас ведеться постійна робота по укриттях комунальними підприємствами, або різними підприємствами власності, кому вони належать. У нас є військова адміністрація, яка активно хоче займатися питаннями укриттів, і вона створювалася для вирішення безпекових питань, і, відповідно, ми би хотіли більше активності з їхнього боку в цьому плані. Не тільки критика, зо десь укриття не в ідеальному стані, не буває всього в ідеальному стані, а якихось конкретних дій, в тому числі було б добре якби вони працювали з залученням державних коштів для ремонтів тих укриттів, які вони вважають в неналежному стані. На жаль, протягом більше ста днів ми чуємо лише якісь політичні заяви, якісь фотосесії в укриттях. Я би хотів, щоб був, в тому числі інформація чи звіт, від військової адміністраціі не скільки вони зробили фоток чи відео в укриттях, а що вони конкретно зробили. Я вам скажу на ці питання відверто: за ці 4 майже місяці вони нічого ще не зробили для укриттів, тому я звертаюся публічно і вимагаю більшої результативності в плані укриттів від військової адміністрації, – підкреслив  в. о. Чернігівського міського голови Олександр Ломако.

У березні під час місячника з благоустрою за його дорученням у місті перевірили стан всіх захисних споруд, а управителі мали вирішити питання своєї компетенції у підвалах житлових будинків, аби вони були готові прийняти людей.

Була створена комісія, Віктор Михайлович Геращенко цим питанням займався, як профільний заступник, вони робили і виїзди, і прибирання. В тому числі за кожне укриття, яке є в системі чи ЖЕКів, чи ОСББ, є відповідальний. Якщо відповідальний десь не справляється зі своєю функцією, то це питання до мешканців, можливо їх треба переобрати, чи стимулювати працювати, тому що ці відповідальні, в принципі, по їхнім конкретним зверненням до комунальних підприємств, які утримують ці будинки, то питання вирішуються, – зауважив Олександр Ломако.

Рішення комісії з ТЕБ та НС одразу довели до відома керівників структурних підрозділів міської ради, управлінь, комунальних підприємств, ЖЕКів, ОСББ, представників правоохоронних органів та ДСНС. Оскільки це безпекове питання, серед запрошених на засіданні був і очільник міської військової адміністрації Дмитро Брижинський.

Нагадаємо, впродовж 2022-2023-го в рамках програми облаштування найпростіших укриттів для підвалів багатоквартирних будинків було закуплено і передано на зберігання старшим 770 генераторів, понад 600 біотуалетів, 7 тисяч лавок для сидіння та понад тисячу ємностей для води. Коштом міста і донорів ремонтувалися та забезпечувалися усім необхідним укриття у школах, садочках, медичних закладах та комунальних підприємствах.