Віддані власній справі та допомозі людям. У Чернігові вперше відзначили жінок у межах «Української премії року». Проєкт об’єднав 12 номінанток. Тут і підприємиці, і лікарки, й освітянки, і представниці мистецтва. Кожна — має свою історію незламності. Організатори заходу — Спілка жінок Чернігівщини за підтримки Чернігівської обласної ради та її голови Олени Дмитренко.
– Це перший проєкт, на який нас надихнули наші незламні жінки, яка кожна тримала свій фронт власний та Збройні сили України, наші захисники та захисниці, які нас наразі захищають, – зазначила організаторка «Української премії 2023» Христина Лаврищева.
– Життя продовжується, люди мусять бачитися, спілкуватися, сміятися. Це наше життя. Ми маємо вистояти цю кляту війну. Наші чоловіки попереду, а ми забезпечуємо тил, – заувалили Оксана Сокоцька та Яніна Старікова, організаторки «Української премії 2023».
Підтримка Збройних сил України — пріоритет для організаторок премії. Відтак, під час заходу вони збирали кошти, які в майбутньому будуть спрямовані на закриття запитів бійців. Крім того, у цей день воїни, що несуть прикордонну службу отримали подарунок, який уже зараз наближатиме нашу перемогу.
– Сьогодні ми разом з організацією «Центр освітніх реформ «Наші діти» й ГО «Спілка жінок Чернігівщини» даруємо мавік спецпідрозділу прикордонних сил, які боронять наші кордони, північні кордони Чернігівщини, тому сьогодні хлопці отримають пташку і я впевнена, що ця пташка буде дуже спритно довбати нашого ворога, – підкреслила голова ГО «Спілка жінок Чернігівщини» Тетяна Роєва.
Сьогодні жінки Чернігівщини демонструють неймовірну силу і здатність ефективно вести справи, керувати колективами, розвивати бізнес, досягати успіху в різних сферах у тому числі науці та культурі, мають активну громадянську позицію. Розповідають, для них особливо важливо в такі буремні часи допомагати захисникам, аби вони, на фронті, надавали гідний опір ворогу.
– Це дуже почесна для мене номінація. Я вдячна, що нас помітили, що ми сильні, незламні, потужні й дійсно основна мета цього заходу — це допомога для наших захисників. Дуже багато людей і це дуже приємно, – каже номінантка «Української премії 2023» Світлана Пузан.
– Я хочу сказати про те, що на Чернігівщині майже кожна друга жінка вона відважна, смілива, героїчна, активна, працює, волонтер, допомагає війську, тому що ми живемо в такому регіоні. Я дякую Збройним силам України за можливість взагалі знаходитесь тут, бути присутньою в цій залі, на цій красивій сцені, жити комфортним життям, працювати на користь нашого суспільства, – зауважила номінантка «Української премії 2023» Лариса Почечун.
Оргкомітет конкурсу обов’язково враховував активну соціальну позицію та благодійну діяльність. Серед лауреаток і ті, хто в березні-квітні 2022 року залишався в місті, під обстрілами готував та доставляв людям їжу.
– Війна це не жіноча справа, але так як себе проявили і продовжують проявляти чернігівські жінки під час блокади. Скільки було в нас і волонтерів, і лікарів, і в комунальних службах, і в ДСНС рятувальники, і в Збройних силах жінок. Ваш внесок дуже суттєвий і в те, що місто відбудовується, зараз дуже багато й підприємств, які очолюють жінки й керівні посади очолюють жінки. Тому я вам усім дуже дякую, я вас вітаю із цією номінацією, – підкреслив в. о. Чернігівського міського голови Олександр Ломако.
Відзначати жінок із різних куточків нашого регіону, які своєю щоденною працею роблять внесок у розвиток підприємництва, культури, медицини тощо планують щорічно. Також серед планів — надати премії статус Всеукраїнської.