НовиниТОП 5Факт-новини: оперативні сюжети

У Чернігові урочисто відкрили Гарматну алею

Featured Video Play Icon

На центральному вході до древнього чернігівського Валу  гостей зустрічали  слов’янськими танцями. А вже на території  Дитинця  офіційну делегацію супроводжувала бойова княжа дружина. Театралізоване дійство повертало гостей свята до коренів створення Київської Русі. Тих часів, коли  князі йшли з військом один на одного і так укріплювали свої території та володіння. Відтворений цього дня на Дитинці фрагмент  історії, коли меч до меча зійшлися воєводи князів Ярослава та Мстислава, завершився мирним єднанням. Так, крок за кроком йшло становлення єдиною та вільної України. Історія 30- річчя її незалежності тісно переплітається з сьогоденням. А відкриття верхньої частини гарматної Алеї стало символічним подарунком до свята.

Після урочистого відкриття реконструйованої частини туристичного Валу  Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко та голова Чернігівської ОДА В`ячеслав Чаус  детально оглянули  відновлену частину локації. Капітальний ремонт верхньої частини Валу вийшов на фінішний етап.  Роботи ще тривають, але гармати вже повернулися на свої локації, чернігівці та гості міста з задоволенням тут фотографуються.

 Зовнішній схил укріпили сіткою, зверху якої буде шар ґрунту, на який мають встелили зелений газон. Навколо дерев на тротуарі  встановлять спеціальні решітки з елементами дерев’яного мережива Чернігівщини. Реконструкція розпочалася з квітня 2019. Згідно з проектом майже 36, 5 тисяч метрів квадратних доріжок та тротуарів вистелено плиткою. Площа озеленення більше 87 тисяч метрів квадратних, а квітників близько тисячі. За цей час вдалося відновити нижню частину парку імені Михайла Коцюбинського. Там відкрили  фонтан з літературними персонажами , які були у його історичному варіанті. Те, що Чернігів стає європейським містом одноголосно стверджують як пересічні чернігівці , так чемпіон Європи з боксу Дмитро Митрофанов.

 Крім нових фото зон, на Валу  також  розгорнулася  експозиція картин, на яких митці вже з пензлем та олівцем в руках на полотні зупинили час з різних етапів історії Чернігова.