Чернігівка Оксана Горицька – мама двох дівчаток. Її старша донька Дарина навчається у Чернігівській спеціалізованій школі №1 з поглибленим вивченням іноземних мов. Меншу Лізу також у новому навчальному році планували влаштувати на навчання саме сюди.
У березні 2020 року набув чинності Закон України «Про повну загальну середню освіту». І вже з 2024 система закладів шкільної освіти матиме чітку структуру. Це початкова школа; базова освіта впродовж п’яти років у гімназіях; профільна для 10-12 класів в ліцеях. 4 школи Чернігова – 15 та 22 ліцей, 12 та 1 спеціалізовані ЗОШ стануть ліцеями. Тож із вересня 2021 року у перші класи до цих шкіл набирати не будуть. Решта поступово не набиратимуть 10 ті класи. В управлінні освіти Чернігівської міської ради пояснюють – усе робитиметься поетапно .Для цього розроблена програма трансформації.
Олена Горна каже, що гімназії, а це 28 шкіл Чернігова матимуть в своїй структурі початкову школу. На перехідному етапі до 2027 року майбутні ліцеї ще будуть мати у своєму складі гімназійні класи. Тому трансформація буде йти поступово.
Буде дотримано принцип територіальної доступності, каже Олена Горна. Тому діти зможуть обирати гімназії ближче до місця проживання. У 19 школі нині 51 клас. З них 22 початкових. І тут готові вже з вересня 2021 року набирати нові початкові класи для навчання. Директорка школи позитивно сприймає новий етап реформування.
Така реформа НУШ на часі, каже директорка 1 школи Ольга Шелест. Ліцеї не будуть спеціалізуватися на якомусь окремому напрямку знань, а кожен з них буде мати різні профілі і всі вони будуть рівноправними.
Кількість профільних класів у закладах освіти №1, 12, 15, 22 з 2021 року також збільшиться вдвічі. У цих ліцеях планують покращити і матеріально – технічну базу, і забезпечити їх кращими кадрами.
В управлінні освіти кажуть, поки що Чернігів першим із міст розпочинає новий етап реформування НУШ. Але запевняють – на цьому шляху будуть прислуховуватися до думки мешканців міста.