Відбудувати пошкоджені під час блокади комунікації, аби підтримати бізнес, що попри всі виклики війни залишається працювати у Чернігові.
Проєкт реконструкції водогону по Квітневій та проспекту Миру, в зоні забезпечення якого понад три десятка підприємств, був відібраний у всеукраїнському конкурсі місцевих ініціатив з відновлення, ремонту та покращення базової і бізнес-інфраструктури. А відтак – отримає фінансування у розмірі 800 тисяч євро від уряду Німеччини і впродовж місяця має вийти на початок реалізації. Про це повідомили під час загальноміської наради, 23 січня.
– У нас система водопостачання вона працює по кільцю. В разі, якщо одна з насосних станцій виходить із ладу, то інші насосні станції подають воду до міста. Цей водогін вирішує питання закільцьовки однієї насосної станції й іншої насосної станції, чого раніше не було, це перше і головне питання. Друге питання це те, що бізнеси, в тому числі, великий бізнес регіону, звертався неодноразово ще до військових дій до “Чернігівводоканалу” стосовно стабільного забезпечення водою, була проблема на Зазі і якраз сталась нагода від GIZ, які запропонували таку програму покращення ведення бізнесу, – повідомив директор КП “Чернігівводоканал” Сергій Малявко.
Мова про понад 2 км водогону діаметром 400 мм, що був уражений численними обстрілами у лютому-березні 22-го. Навесні 2023-го місто разом із “Чернігівводоканалом” та зацікавленим бізнесом подали спільну заявку на грант підтримки швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів. Впроваджується цей проєкт через німецьке товариство міжнародного співробітництва GIZ та Програму розвитку ООН в Україні. Частину вартості реконструкції, яку не покриє грант, а це щонайменше 20% – складуть кошти громади.
– Це наші чернігівці, які отримують заробітні плати, годують родини, це підприємства, які сплачують податки в міський бюджет, інвестують зараз у відновлення – раніше інвестували в розвиток, придбання матеріалів, – продають свою продукцію по всій Україні, залучають сюди зовнішні кошти. Ми можемо зробити для них кращу інфраструктуру, там якісь дороги, під’їзди, водопостачання, водовідведення, комунікації – те, що місто може зробити – ми це робимо. Ми розуміємо що це найбільша допомога, яку ми можемо зробити. Ми не заважаємо ні в чому, і там, де можемо – допомагаємо, – зазначив в.о. Чернігівського міського голови Олександр Ломако.
За словами очільника “Чернігівводоканалу”, тендери оголошувалися управлінням капітального будівництва і повністю контролювалися донорами. І на сьогодні їхнє підприємство вже починає працювати з підрядником.