Факт-новини: оперативні сюжети

У чернігівській гімназії №31 п’ятикласників навчають за принципами НУШ

Featured Video Play Icon

У чернігівській гімназії №31 запроваджують новий стандарт базової освіти. Це єдиний заклад в місті, де навчають п’ятикласників за принципами Нової української школи. 

Проєктом НУШ тут охоплено два класи. Заклад для пілоту обрали невипадково, адже  він розташований майже в одному приміщенні зі школою №25, де навчається початкова ланка, яка вже отримує освіту за принципами Нової Української школи. 

Аби запровадити проєкт, педагоги  школи, які працюють з п’ятикласниками, пройшли навчання, організоване Міністерством освіти України. Воно відбувалося на онлайн платформах, розповідає директорка гімназії Вікторія Овчаренко.

Згідно з новою програмою НУШ навчання цих п’ятикласників суттєво відрізняється від їх паралелі. Кабінети тут обладнані спеціальним мультимедійним устаткуванням, для них закупили нові парти, стільці, а на уроках викладають за новими модульними програми.

Авторитарні методи у пілотних класах не застосовують. Більшість уроків проходить у ігровій формі, з використанням творчих та інтерактивних  завдань. 

Новий державний стандарт дає змогу реалізувати різні програми у класах. Так, в одному додали більше годин математики та інформатики, в іншому – увагу акцентували на іноземних мовах – англійській, німецькій, французькій. У першому семестрі п’ятикласники не отримують балів. Наприкінці півріччя їх оцінять за рівнями – початковий, середній, достатній та високий. Навчатимуться діти до 9-го класу. В майбутньому  проект НУШ  планують запровадити і в інших школах Чернігова. Зазначимо, пілотний проект Міністерства освіти цього річ впровадили у понад 150 навчальних закладах України. На Чернігівщині, крім міської гімназії №31, такі ж класи з’явилися в Ніжині, Прилуках та Ріпках.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Виші Чернігова переходять на дистанційне навчання