Новини

Синоптики розповіли, якою буде погода у листопаді

Листопад – останній осінній місяць, це вже передзим’я. У цей місяць посилюється приплив холодних арктичних мас повітря у наші широти і відчутнішим стає зниження та коливання температур. У порівнянні із жовтнем середньомісячна температура повітря знижується на 6º і становить близько 2º тепла.

Читайте також: 30 жовтня Україна перейде на зимовий час

Якою буде погода у листопаді, розповіли синоптики Чернігівського обласного центру з гідрометеорології.

За даними Українського гідрометцентру та світових центрів середньомісячна температура повітря у листопаді 2022 року очікується 3,1º, що вище за середні багаторічні значення. Клькість опадів – 46 мм, тобто в межах норми.

На Чернігівщині найтеплішим листопад був у 1994 та 2010 роках. Тоді зареєстрували температуру повітря 17-21º тепла.

Найхолоднішим виявився листопад 1999 року. Синоптики відмічали абсолютний мінімум – 22-27º морозу.

Загалом, у період 19-25 листопада по області здійснюється перехід середньодобової температури повітря через 0º у бік від’ємних значень, тобто настає зимовий режим погоди.

Листопад – найпохмуріший місяць року. Дуже часто хмари звисають аж до землі, часто буває мряка, затяжні дощі, а під кінець місяця – дощ зі снігом. Бувають хуртовини, ожеледь, налипання мокрого снігу. Нерідко у другій половині місяця утворюється сніговий покрив, а в окремі роки він навіть сталий.

Кількість опадів у листопаді дорівнює 46 мм. Середня багаторічна кількість днів з опадами складає 14-16.

За період з 1966 по 2021 рік у листопаді спостерігалися такі стихійні метеорологічні явища ІІ та ІІІ рівня небезпечності: 3 випадки сильного снігу (20-25 мм), 1 випадок утворення сильної ожеледі діаметром 34 мм, 1 випадок сильного налипання мокрого снігу (діаметр 41 мм), 3 випадки сильного вітру з максимальною швидкістю 28-34 м/с, 3 випадки сильного туману з погіршенням видимості < 100 м, 1 випадок надзвичайної хуртовини з максимальною швидкістю вітру 25 м/с.