Чернігівка пані Олена заповнює документи на отримання субсидії від держави. На оплату житлово-комунальних послуг жінка має пільги, проте з субсидією, каже, їй буде вигідніше.
Переоформлює допомогу на відшкодування витрат за комуналку і пані Галина. У зв’язку з певними обставинами, протягом трьох місяців субсидії вона не отримувала. Зізнається, без допомоги було тяжко. Жінка отримує невелику пенсію, тому субсидія – це єдине, що допомагає їй вижити.
З нинішніми цінами на комуналку та розмірами пенсій для багатьох людей субсидія – чи не єдина можливість хоч якось звести кінці з кінцями. Ще з грудня уряд спростив порядок призначення і надання субсидій і запровадив низку нововведень, які вступили в дію з січня цього року.
Серед змін 2021-го – з’явилась можливість отримувати субсидії домогосподарствам, в складі яких є особи, котрі офіційно працюють за кордоном.
Також тепер за новими правилами на відшкодування виплат на житлово-комунальні послуги можуть розраховувати чернігівці, які отримали спадок, для цього вже не потрібно чекати рік, як то було раніше.
За словами Ірини Марчук, змін у питаннях субсидій зазнали у 2021 році і малозабезпечені сім’ї та родини, в яких є одинокі матері.
Субсидіантів в обласному центрі щомісяця стає більше. Пільги на оплату житлово-комунальних послуг станом на січень 2021 року отримують понад 33.5 тисячі домогосподарств. Фінансуються виплати вчасно і без затримок, каже Ірина Марчук. Звертатися для оформлення субсидій з нового року рекомендують за допомогою он-лайн сервісу, зайшовши на сайт Департаменту соціальної політики, там є покрокова інструкція. Та, якщо комусь важко опанувати сучасні технології, у Чернігові, як і раніше, громадян приймають за особистим зверненням – у відділах по вулиці Івана Мазепи та вулиці Шевченка.