Одинадцятикласник чернігівського ліцею №32 Микола Акулов розробив програмне забезпечення на 8 режимів з фізики, інформатики, географії та історії. Їх можна використовувати для роботи на інтерактивних дошках та під час дистанційного навчання. Над своїм проєктом юнак працював понад 2 роки.
Хлопець розробив власний винахід українською, російською та англійською мовами. Нещодавно його проєкт переміг у міському конкурсі Малої академії наук та пройшов апробацію в «Чернігівській політехніці». Старшокласник 11 колегіуму Іван Голобурда також цьогоріч потрапив до обласного етапу конкурсу.
Іван розробив пакет з 11 програм, які демонструють популярні хакерські атаки. Безпека в інтернеті – важлива складова. І це спонукало хлопця працювати над своїм дослідженням. Цьогоріч він уже втретє бере участь в обласному етапі конкурсу Малої академії наук.
У міському конкурсі-захисті Малої академії наук брали участь 44 учні та учениць чернігівських шкіл. 25 з них пройшли на другий – обласний етап конкурсу, що відбудеться в лютому. У цьому році він буде проходити в новому форматі.
Обдаровану молодь підтримує місто. Учасники обласного етапу конкурсу отримають стипендії від Чернігівського міського голови. Для розвитку учнів створюють належні умови, предметні кабінети поповнюють сучасним обладнанням.
Управління освіти готує ще один проєкт для юних винахідників – створення на 3Д принтері деталей П’ятницької церкви. Її макет вже розробила «Чернігівська політехніка». Один із організаторів Артем Кравченко для шкіл закупив пластик.
Вже у березні проєкт мають реалізувати та продемонструвати. Юні переможці обласного етапу конкурсу Малої академії наук будуть захищати свої дослідницькі роботи на всеукраїнському рівні також через 2 місяці.