Факт-новини: оперативні сюжети

Хотіла б я піснею стати

Featured Video Play Icon

Вірші, біографічні дані, листи, факти з життя –  і все про Лесю Українку.  25 лютого минає 150 років з дня народження видатної української поетеси, драматургині  й громадської діячки.  Працівники  Чернігівської обласної універсальної наукової  бібліотеки  до  цієї події підготували літературно-музичну композицію.

Авторка ідеї  Наталія Утиро каже, матеріал готувала з різних джерел.  Досліджувала рід Косачів і Драгоманових. до яких належала Леся Українка, маловідомі й цікаві факти з життя поетеси. Особливий акцент в  композиції  –   єдине  кохання Лесі Українки  до Сергія Мержинського і дружні стосунки з Климентом  Квіткою, що став її чоловіком. Передавали ці образи учасники поетичного  бібліопростору  “А плюс” Анна Дмитрук та Сергій Таранець.

Анна Дмитрук ділиться  – її переповнювали емоції і  під час підготовки сценарію, і під час гри на сцені. Передавати образ Лесі Українки – цікаво й захоплююче для неї.

Зі сцени лунали відомі вірші поетеси, рядки з  сонетів, поеми  “Одержима” та драми-феєрії “Лісова пісня”.

У бібліотеці розгорнуто й експозицію творів  Лесі Українки. Тут  –  нові книги   з поезією   і прозою  в одній збірці. Вперше експонуються  у  повному зібранні  й листи поетеси.

Факти з життя  Лесі Українки  захопили  учнів Чернігівського колегіуму № 11.

Організатори заходу кажуть  –  хотіли донести до  авдиторії слухачів  величний образ Лесі Українки,  її значення  в  національно – патріотичному вихованні молоді.