Факт-новини: оперативні сюжети

Чернігів відвідали делегації посольств п’яти країн: Бельгії, Словаччини, Словенії, Ірландії та Нідерландів, а також представники УВКБ ООН

Featured Video Play Icon

Делегації посольств п’яти країн –  Бельгії, Словаччини, Словенії, Ірландії та Нідерландів, а також представники УВКБ ООН завітали 26 травня до Чернігова. Іноземні партнери оглянули мікрорайон Бобровиця, який продовжує оговтуватися від масштабних руйнувань, завданих російськими військами.

Всі види обстрілів – артилерія, танки, авіація. Саме сюди впало чимало авіабомб вагою по півтонни. Звідси було дуже близько до російських військ, тут було справжнє поле бою, – каже Олександр Ломако, в.о. Чернігівського міського голови.

Снаряди рашистів знищили і оселю сім’ї Яковлєвих. Великий будинок повністю вигорів, плити просіли і розтріскались. Відновити це житло вже неможливо, тому Сергій Яковлєв з дружиною спочатку проживали у друзів, а потім переїхали на власну земельну ділянку.

Сергій Яковлєв, мешканець модульного будинку, розповідає: Була невелика допомога від міста, яку ми вклали в обшивку і утеплення. Була допомога від ООН. Компенсація від держави – ми зареєстровані, але поки що тільки-тільки закон вступив, тому нічого нема.

З середини травня подружжя Яковлєвих проживає у модульному будинку, наданому УВКБ ООН. Його встановили всього за один день. До цього їм доводилося жити у переобладнаному гаражі.

Чистенько, світленько. Плита є, душ є, туалет. Ми, щоб помитись, їздили в місто. Дуже добре тут, – говорить чоловік.

Загалом УВКБ ООН працює з понад тисячею постраждалих домогосподарств на Бобровиці. При партнерській підтримці відбувається ремонт пошкодженого приватного житла, а також встановлено близько 20 модульних будинків для сімей, чиї оселі були повністю знищені.

Ми сподіваємось, що зможемо продовжити проект. Але знадобиться фінансування, щоб розширити його. Ми бачимо, що сім’ї щасливі жити на своїй землі, біля власного саду або городу. Це справжній дім, – зазначає Кароліна Ліндхольм Біллінг, представниця УВКБ ООН в Україні.

Також іноземні делегації відвідали вулицю Чорновола, де у березні минулого року російський авіаудар знищив кардіодиспансер, аптеку, два під’їзди у багатоповерхівці та пошкодив ще більше десятка будівель. Тоді загинули понад півсотні чернігівців.

Найбільших ушкоджень зазнав кардіологічний центр, який знаходить отут. За вами знаходиться 16-поверхова будівля, в неї було пряме влучання, був наскрізь отвір в цій будівлі, він зараз відремонтований майже, – розповідає Дмитро Безкостий, перший заступник начальника ГУ ДСНС у Чернігівській області.

Багатоповерхівка на Чорновола 15а коштом міста майже повністю відремонтована, слідів від влучання бомби вже не залишилось. Сусідній, 15-й будинок, чекає демонтажу двох під’їздів, які не підлягають відновленню.