ТОП 5Факт-новини: оперативні сюжети

Чернігів підтримає бригаду, що захищає Харківщину, та продовжить укріплення оборонних споруд міста

Featured Video Play Icon

Чернігів зі свого бюджету підтримає одну з військових частин, яка нині захищає країну на найгарячіших ділянках Харківщини – 13-ту бригаду Національної гвардії “Хартія”. Як повідомив виконувач обов’язків очільника міста, це відповідь на складну ситуацію, що склалася на північному сході через наступ росіян, а також на звернення військового журналіста і головного редактора “Цензора” Юрія Бутусова до голів громад, насамперед, великих міст, таких як Київ, Львів, Дніпро та інших щодо термінової допомоги підрозділам і оперативного посилення оборони Харкова і Вовчанська. А з приводу всеможливої критики цієї теми в інформаційному просторі зазначив наступне:

Дуже багато таких псевдо експертів, чи дуже переживаючих людей зараз розповідають у соцмережах на телебаченні про те, як все неправильно: неправильно будували оборонні споруди, неправильно готувалися до наступу на Харківщині, неправильно зараз обороняємося – позакривайте всі роти. Спочатку треба відбити цю атаку, потім будемо розбиратися. Не думати, хто винен треба зараз, а що я можу зробити конкретно. От я доповідаю, що громада Чернігова долучається до підтримки бригад, які захищають зараз Харківщину. Це 13-та бригада Нацгвардії “Хартія”. Я вчора зв’язався з керівництвом цієї бригади, є вже заявка на потребу їхню, – зазначив в.о. Чернігівського міського голови Олександр Ломако.

Попри вилучене військове ПДФО, десятки кримінальних справ по закупівлях для захисників, а також витрати громад на своє життєзабезпечення, як пише Бутусов, ніхто, крім місцевого самоврядування, не зможе швидко знайти кошти на додаткове обладнання для бійців на цьому напрямку – наразі, першочерговими є потреби у розвідувальних та ударних дронах, РЕБах і квадроциклах.

Тож, 14-го травня, одразу після загальноміської наради, рішенням виконкому місто взяло над “Хартією” шефство – це дозволить допомогти формуванню коштом бюджету та провести необхідний тендер. 

Фіксується активність ворога і проти Чернігівщини. За словами Ломако, місто має спільну з військовим командуванням позицію щодо укріплення і вдосконалення фортифікаційних споруд довкола Чернігова. Їх будівництво громада починала власними силами та коштами у 2022-му і зараз має домовленість із Києвом про допомогу.

Для нас це суттєві кошти, у нас зараз бюджет в складній ситуації і ми не можемо швидко знайти необхідну суму. Я звʼязався вчора з мером Києва Віталієм Кличком, дуже дякую за розуміння, і громада Києва обіцяла підставити плече – надати співфінансування на цей напрямок, розуміючи, що Чернігів це північні ворота і форпост північної України, і ми захищаємо не тільки себе, а захищаємо і Київ, і далі. Тому якщо на кордоні держава будує укріплення, біля міста лінія оборони буде продовжувати робитися за кошти міського бюджету з допомогою Києва, – зауважив Олександр Ломако.

Тепер рішення про підтримку мають ухвалити офіційно на сесії Київради. Наприкінці 2022-го столиця вже допомагала нашому місту, виділивши 100 млн гривень на відбудову після руйнувань на першому етапі повномасштабного вторгнення.

Стосовно посилення обороноздатності, принагідно, в.о. міського голови нагадав, що Держаудитслужба у своєму звіті визначила фінансування укріпспоруд навколо міста “нецільовим використанням коштів” бюджету. І звернувся до них від імені всієї громади.

Ми не вашою фільчиною грамотою будем місто захищати, якщо буде потрібно, а я готовий брати ризики і відповідальність, але треба захищати в першу чергу Чернігів, будувати ці оборонні споруди, а потім будем розбиратися з цими шкідниками з КРУ. Так от, щоб ви розуміли, на кого працює ця структура, що вони написали, що всі кошти, які Чернігів витратив на будівництво оборонних споруд навколо міста в 23-му році, це “нецільове використання коштів громади”. Так я від імені громади хочу їм сказати, щоб вони йшли за русским кораблем, від імені всієї громади, – підкреслив Олександр Ломако.

Загалом, на зведення ліній оборони для захисту Чернігова, місто впродовж 2022-23-го спрямувало понад 110 млн гривень з бюджету громади, і продовжуватиме ці роботи, йшлося в муніципалітеті.