Факт-новини: оперативні сюжети

Будинок для котиків. Як вберегти тварин від теплового удару?

Featured Video Play Icon

Будинок для котиків облаштувала на подвір’ї своєї 9-ти поверхівки на вулиці Рокосовського чернігівка Світлана Камишна. Тут живуть троє безпритульних пухнастиків, і для кожного з них тепер є свій куточок. До будинку місцеві мешканці також приносять їжу та воду для котів.

З будівництвом котячої хатинки пані Світлані допомогли друзі та колеги.

Нині будиночок слугує котикам як захист від спеки, але в майбутньому, за словами Світлани Камишної, його можна утеплити і пристосувати для більш холодної погоди. Втім, поки що нагальною проблемою як для чернігівців, так і тварин, що живуть у нашому місті, залишається спека. Якщо не берегтися, сонячний та тепловий удари може отримати будь-хто.

За словами Тетяни Діденко, типовими ознаками теплового удару у тварини є млявість, нервові розлади на кшталт судом, втрата свідомості. В таких випадках її треба обов’язково помістити у прохолодне приміщення і звернутися до лікаря-ветеринара. Але, звісно, краще не доводити свого улюбленця до стану, коли йому потрібна медична допомога.

Зооволонтери також вдячні власникам магазинів, кафе та інших закладів, які залишають на вулиці мисочки з водою для тварин. Також вже із середи 21-го липня у Чернігові синоптики передбачають зниження температури до 21-го градуса тепла вдень.