Факт-новини: оперативні сюжети

Альтернатива пластику. Чим користуються чернігівці замість пакетів?

Featured Video Play Icon

Катерина Сергіївна займається продажем пакетів і різних торбинок на ринку. Серед них поки ще є і пластикові. Зараз, каже, попит на них зростає.

З 10 грудня в Україні вступив в силу Закон України «Про обмеження розповсюдження пластикових пакетів». Одноразові пакети стали платними.

Продавці кажуть, останнім часом вже багато хто приходить за покупками зі своїми торбинками. Самі ж підприємці готові шукати вихід із ситуації, що склалася.

А 20 грудня Кабінет Міністрів ухвалив ще одну постанову. Одноразові пакетики в усіх магазинах коштуватимуть від двох до трьох гривень. Все для того, щоб менше використовувати шкідливі для здоров’я упаковки, які розкладаються сотні років. Альтернативу пластику ще 10 років тому знайшла чернігівка Тетяна Стадниченко. Майстриня тоді пошила для себе першу екоторбинку.

Шиє, а потім розписує. Виготовляє полотняну або бавовняну сумочку за декілька годин. Каже, зробила таких екоторбинок вже багато. Таким чином дарує людям радість, а природі – користь. Адже пластикові пакети, на її думку,завдають шкоди навколишньому середовищу.

Свою альтернативу одноразовим пластиковим пакетам деякі чернігівці вже мають. І здебільшого позитивно ставляться до нововведень у державі, які матимуть певний результат.

Плата за одноразові пакети – це лише перший етап Закону. Вже у березні тонкі та надтонкі торбинки, за винятком біопакетів, взагалі заборонять. Порушники змушені будуть платити чималі суми штрафів.