НовиниТОП 5Факт-новини: оперативні сюжети

Чернігів святкує Водохреще

Featured Video Play Icon

Щорічно 19 січня відзначається велике церковне свято, присвячене Хрещенню Господньому. Цього дня люди згадують хрещення Ісуса Христа в річці Йордан. Свято Водохрещі відоме своїми цікавими традиціями, головною з яких є купання в річці або озері з освяченою водою.

 Вже із самого морозного ранку вівторка на міському пляжі “Золотий берег” кипить робота – облаштовують головну ополонку у вигляді хреста. Технічно, вона вже готова, тільки знову замерзла за ніч, каже Галина Карпенко, головний інспектор Чернігівського міського відділу УДСНС у Чернігівській області. Рятувальники Чернігова   забезпечували безпеку людей під час купання. 

Неподалік особливо відчайдушні чернігівці вже пробують занурюватися у невеликі ополонки. «Водичка чудова – як парне молочко», – каже чоловік, який щойно з головою занурився у крижану воду.

 Основна маса бажаючих скупатися на Водохреще зібралася на Золотому березі ближче до півдня. Цього року через карантинні обмеження на пляжі не встановлювали намети для обігріву та польові кухні, тому довелося приносити з собою харчі та гарячі напої, аби купання не зашкодило здоров’ю.

Люди у захваті. Цікаво, що всі опитані чернігівці взагалі ніяк не готувалися до купання в мінус 20 – навіть не гартувалися. Тим не менш, працівникам ДСНС і медикам рятувати нікого не довелося.

Обов’язковим атрибутом Водохреща є освячення води. Цього разу його проводили священнослужителі храму святої Катерини на чолі з   настоятелем отцем Романом.

Хоча традиція купання на Водохреща в Україні вже вкорінилася, отець Роман наголосив – сам факт пірнання в ополонку не змиває гріхи, його треба поєднувати з молитвою та щирим каяттям.
Comment here