Під час повномасштабного вторгнення рф Україна особливо потребує всебічної підтримки та створення нових можливостей для розвитку. Чималу роль у цьому відіграє активне громадянське суспільство, вже не один рік у його зміцненні та відновленні допомагає Міжнародний фонд “Відродження”. Днями у Чернігові презентували проєкт «Розширення можливостей громадянського суспільства для стійкості та відновлення України» та розповіли про нові грантові можливості.
Інна Підлуська, заступниця виконавчого директора Міжнародного фонду “Відродження”:
Наша місія – це підтримувати, розвивати, залучене громадянське суспільство демократичної України. Ми сьогодні тут для того, щоб розповісти про нову програму, яку ми щойно, буквально кілька тижнів тому, запустили за фінансової підтримки у партнерстві з норвезькою агенцією міжнародного розвитку і співпраці, а також шведської агенції міжнародного розвитку з нашими фундацією «Фонд Східна Європа» і говоримо ми тут про нову програму.
Середній бюджет проєкту сягає 5,5 мільйона гривень. Він розрахований на 2025–2027 роки та передбачає підтримку близько сотні громадських організацій, благодійних фондів та органів самоорганізації населення. Буде можливість взяти участь у конкурсах інституційних грантів. Вони спрямовуватимуться на всесторонній розвиток можливостей місцевих і регіональних організацій громадянського суспільства, що залучені у процеси інклюзивного, прозорого та сталого відновлення. Ініціатива передбачає не лише фінансову підтримку, а й навчання для учасників. Серед ключових напрямів: написання стратегій та фінансовий менеджмент, розвиток адвокаційної діяльності, підвищення якості роботи ОГС, посилення їхньої комунікації та співпраці з владою, бізнесом, медіа і громадою.
Специфіка Міжнародного фонду “Відродження” полягає в тому, що ми не підтримуємо тверді проєкти. Тобто йдеться не про будівництво, не про закупівлю, наприклад, якогось обладнання. Сьогодні організації громадянського суспільства теж потерпають від війни, і тому їм, щоб виживати, нормально розвиватися, впроваджувати свою діяльність, як важливий елемент демократичного розвитку нашої держави, їх потрібно також підтримувати. І, власне, на це спрямовані ті конкурси, майбутні проєкти, – говорить директор програми “Демократія і належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження” Олексій Орловський
Ми говоримо саме про те, що відновлення є людиноцентричне, і воно опирається як на залученість людини, так і на те, щоб у центрі уваги, і в центрі цілепокладання, як для органів влади, так і для інших секторів суспільства, також була людина, – додає Інна Підлуська
Від початку повномасштабного вторгнення міжнародний фонд “Відродження” реалізував понад 1500 проєктів, спрямованих на підтримку демократії, допомогу громадам, ветеранам і внутрішньо переміщеним особам тощо.
На місцях є люди, які варті підтримки, яких дуже важливо підтримувати. І сьогодні Міжнародний фонд “Відродження” оголосив саме цей конкурс, щоб посилити ці організації. Тому що третій рік повномасштабного вторгнення, все-таки треба правду казати, ми виснажуємось, нам стає важче. Тому що ми розуміємо, що війна це все-таки марафон. І я дуже сподіваюсь, що більша частина наших організацій може податись і частина з них отримує кошти на те, щоб посилити себе і розвинути свою діяльність. Тому що в основі всього стоїть людина і посилення її діяльності в громадах, – додає керівниця ГО “Центр Доброчин” Наталія Дрозд
Фонд “Відродження” сприяє розвитку відкритого суспільства в Україні, підтримуючи права людини, європейську інтеграцію, соціальний капітал та громадянську стійкість. Фундація також допомагає у боротьбі з корупцією, захищає права вразливих категорій населення, підтримує медіа. Ці дії направлені на те, аби наша держава стала повноправною учасницею європейської спільноти.