Факт-новини: оперативні сюжети

Бюджет Чернігова-2022: На що вистачить коштів?

Featured Video Play Icon

Міська рада вперше розглянула проєкт бюджету Чернігова на 2022 рік. Його презентували 11 листопада на засіданні виконавчого комітету, а остаточно затверджуватимуть на сесії наприкінці листопада. Згідно з документом, загальний дохід міської казни становитиме 3,4 мільярда гривень, на 15,3% більше, ніж у 2021-му році.

Видатки міського бюджету у прийдешньому році прогнозують на рівні майже 3 мільярдів 429 мільйонів гривень. У фінансовому управлінні цей проєкт кошторису називають збалансованим, адже ті програми та роботи, які вже були розпочаті в Чернігові, не зависнуть у повітрі.

Відчутного удару у 2022 році може зазнати сфера житлово-комунального господарства Чернігова. Замість розвитку міської інфраструктури, більше 200 мільйонів гривень підуть на компенсацію різниці в тарифах.

Міський голова також зазначив, що додаткові 4% податку на доходи фізичних осіб, які мали б бути розподілені з державного бюджету на місцеві як відшкодування компенсації різниці в тарифах на тепло, в проєкті на 2022 рік поки не передбачені, хоча цей документ вже пройшов перше читання Верховної Ради.