На Чернігівщині у тестовому режимі віднедавна працює цифрова телемережа MX-7, яка розповсюджує безкоштовний пакет каналів з 9 телевізійних програм. Як повідомила представниця Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Ірина Сенченко, запровадження державної телемережі є певною медіа перемогою для області, адже врешті решт ефірний сигнал вітчизняного телебачення охопить всю її територію, в тому числі прикордонні райони, де довгий час були проблеми з покриттям.
На жаль, повномасштабне вторгнення тільки загострило це питання, адже ворог в медійному плані також не спить, він постійно підвищує потужності , задіює пересувні передавачі, і таким чином ми маємо на прикордонні території, де люди на жаль приймають ворожий контент, – говорить Ірина Сенченко, представниця Нацради з питань тб і радіомовлення у Чернігівській області.
Запровадження мультиплексу МХ-7 важливе передусім з точки зору національної інформаційної безпеки. Поки що мовлення здійснюється з наявних в області передавачів. Як повідомили експерти, на Чернігівщині споруджують додаткові 4 телевежі, три з них – у прикордонні. До осені вони будуть збудовані і переведені у підпорядкування телемережі МХ-7. У подальшому мовлення здійснюватиметься на постійній основі з трансляцією тих каналів, які отримають ліцензію від Національної ради з питань телебачення та радіомовлення.
Цього четверга вже в порядку денному ми бачимо рішення: буде оголошено сам конкурс, які ж безпосередньо програми будуть у нас в МХ-7. Прогнозовано, що до кінця року вже офіційно сформується пакетне наповнення і ми матимемо безпосередньо перелік телеканалів, який не буде змінюватися. До цього тестова трансляція – це загальнонаціональні мовники і ви можете їх безпосередньо переглянути, – каже пані Ірина.
Оператор нової телемережі – Концерн РРТ, який входить до сфери управління Державної служби спецзв’язку та захисту інформації України. Мультиплекс МХ-7 спроєктовано у смузі частот метрового діапазону, які краще огинають перешкоди. Це також додатковий плюс у збільшенні покриття.
7-й мультиплекс, хочу зазначити, будувався за власні кошти концерну. Концерн брав кредит і будував цю мережу. Жодної копійки державного бюджету у побудові 7 мультиплексу не було. Процесу побудови був ускладнений тим, що велися і ведуться бойові дії. І логістика зараз дуже складна, ми досі стикаємося зі складностями логістики щодо доставки обладнання, монтажу, доставки фахівців, безпеки фахівців, – зазначає Сергій Ковальов, керівник Чернігівської філії Концерну РРТ.
Тестове мовлення засвідчило певні позитивні результати. Хоча у мультиплексі транслюється менше програм, їх вже дивляться там, куди раніше сигнал вітчизняного наземного телебачення не досягав.
Останні моніторинги на Новгород-Сіверщині показали, що люди дійсно мають можливість переглядати 9 програм. + 6.10 Семенівська громада, також останні моніторинги підтвердили, що там є можливість приймати, – наголошує Ірина Сенченко, представниця Нацради з питань телебачення і радіомовлення у Чернігівській області.
Сигнал телеканалів у мультиплексі МХ-7 можна знайти вже зараз. В деяких випадках достатньо увімкнути автопошук на телевізорі. Або оновити список телеканалів на тюнері Т-2 чи спробувати прийняти новий сигнал на стару антену метрового діапазону, через яку раніше дивилися аналогове телебачення. Тестове мовлення мультиплексу МХ-7 проходить по всій Україні.