Дві невеликі каністри, аби вистачило на найнеобхідніше. Родина Марини та ще з півтора десятка сімей, які живуть на вулиці Попова у Чернігові, щодня змушені буквально добувати собі воду – просити родичів чи знайомих привезти, як от зараз, із інших районів, шукати колонки, або ж ходити по сусідніх хатах.
Від середини вересня вони залишилися повністю без централізованого водопостачання. Все – через аварію на підземних комунікаціях, що за словами мешканців стається в одному і тому ж місці вже вп’яте за три роки. Мережі водогону на цій ділянці історично обслуговує відділення Укрзалізниці у Конотопі Сумської області. І якщо раніше доводилося потерпіти, але все ж за тиждень-два порив усували, то цього разу ще навіть не зрозуміло, коли почнеться його ліквідація.
Люди кажуть, ще в перші дні неодноразово зверталися до майстра дільниці чернігівського водопостачання, який власне відповідає за ці мережі, той відповів, що вирішує питання з документами, а згодом взагалі перестав піднімати слухавку і виходити на зв’язок. Коли приходили на дільницю, пояснював, що ні на роботи, ні на підвіз питної немає коштів. Намагалися достукатися через телефонні розмови і безпосередньо до свого надавача послуг – філії Укрзалізниці у Конотопі.
У свою чергу, представник місцевої дільниці водопостачання Володимир Мельник в коментарі нам зазначив, що процедура підготовки всієї документації для проведення аварійно-відновлювальних робіт на пошкодженому водогоні довготривала, і нині затримка з їхньої сторони – в отриманні листа погодження від патрульної поліції.
Документи на погодження до правоохоронців майстер подавав двічі, 29 вересня та 6 жовтня, на що отримав відповідь.
Водночас, що стосується підвозу питної води, то за словами Володимира Мельника, це питання не його компетентності, з яким він звертався до вищого керівництва Укрзалізниці. Ті, зі свого боку, мали направити лист на “Чернігівводоканал”, однак на комунальному підприємстві жодних документів не отримували. А тому люди і надалі лишаються без води, в очікуванні, коли їм вчергове відремонтують старий водогін. Додамо, що тема висвітлена на місцевому рівні і ми готові озвучити позицію центрального офісу товариства.