Чернігів приймав учасників Всеукраїнського відкритого музичного конкурсу імені Левка Ревуцького. 23–25 травня у стінах Чернігівської музичної школи №1 змагалися юні музиканти із різних куточків України — від Харкова й Києва до Тернополя й Запоріжжя. Засновником конкурсу є Чернігівська міська рада, серед організаторів – управління культури та туризму.
Ольга Астаф’єва – директорка Чернігівської музичної школи №1 ім. Стефана Вільконського:
Спочатку це був конкурс “Чернігів скликає таланти”, а потім ми зробили музичним відкритим. Додали до фортепіанної номінації — теоретичну. І зараз ми розширили вікові категорії. Вже в нас беруть участь і коледжі, і консерваторії. Ми дуже цьому раді.
На сьогоднішній день у конкурсі беруть участь 47 учасників. І географія така, що це і Харків, Київ, Тернопіль, Запоріжжя, ну і Чернігів, Чернігівська область.
У складі журі — вже вдруге — фортепіанний дует із Харкова: Олег Копелюк та Ігор Сердюк. На відкритті конкурсу вони вразили слухачів проникливим виконанням творів українських і західноєвропейських композиторів. З початком повномасштабної війни, кажуть музиканти, відкривають не лише нові імена сучасних авторів, а й повертають до життя забуті сторінки, написані геніальними українськими митцями ХІХ–ХХ століть. Попит на українську музику зріс — навіть попри війну.
Олег Копелюк – проректор Харківського національного університету мистецтв ім. І.Котляревського:
Цей конкурс нині є унікальним, тому що Чернігів — перше місто України, яке зібрало талановиту молодь, яка може спробувати свої сили у другому турі у супроводі симфонічного оркестру.
Поки що такої конкурсної практики через війну немає. Але Чернігів задав певний левел у цьому сенсі. Ми сподіваємося почути дійсно надзвичайних дітей.
Конкурс проходить у двох номінаціях: «Фортепіано» і «Теорія музики, сольфеджіо».Оцінює учасників фахове журі.
Олена Спіліоті – доцентка Ніжинського державного університету ім. М. Гоголя:
Музикант має розуміти музику. А для цього потрібні теоретичні знання. Це впливає на їх професіоналізм і музичне мислення.
Це великий подвиг — що конкурс проводиться реально в офлайні. Для музикантів дуже важливо виступити. І спілкуватися наживо, ділитися досвідом і талантом.
Конкурс імені Левка Ревуцького — це не лише змагання, а й простір для підтримки молодих талантів та популяризації української музики.