Відео дняТОП 5Факт-новини: оперативні сюжети

Зимова повінь: чи загрожує велика вода Чернігову?

Featured Video Play Icon

Аномальна зимова повінь, яка вже кілька тижнів спостерігається на Десні та частині Дніпра, наразі не загрожує Чернігову. Про це свідчать дані обласного гідрометцентру. Біля нашого міста рівень води сягнув позначки у 425 сантиметрів над нулем поста, тоді як вихід на заплаву відбувається при 680 сантиметрах.

-Це явище пов’язане з тим, що коливання температур, опади, дощ, сніг, вони зробили свою справу – це підняття рівня ґрунтових вод, площинний змив. І ми маємо в січні аномальне, нетипове, рекордне підняття рівня води, – розповідає Юрій Карпенко, завідувач кафедри екології та охорони природи Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка

Найсильніше повінь вдарила по так званому суббасейну Верхнього Дніпра у Чернігівському районі нашої області. Це сталося через географічне розміщення – ця місцевість знаходиться у низині. Наразі тут спостерігається сильне затоплення заплави разом з будинками та господарством місцевих жителів. З деякими селами порушене транспортне сполучення. Нижче за течією, біля Києва, рятувальникам довелося підривати льодові затори. На думку Юрія Карпенка, попри всю шкоду, завдану стихією, загальний екологічний стан річок має покращитися.

-Попередні сухі роки призвели до того, що рівень Десни значно впав, і в деяких місцях Десну можна було просто перейти. І це теж такий аспект, про який варто говорити, що така водність в осінньо-зимовий період – це теж наповненість річки і створення загального водного її балансу, – зазначає Юрій Карпенко.

Наразі рівень Десни біля Чернігова зростає зі швидкістю 4-9 сантиметрів на день. Юрій Карпенко не виключає також повторної, уже весняної повені. Її масштаб залежатиме від кількості опадів та насиченості ґрунтів водою. За попередженням обласного гідрометцентру, небезпечні гідрологічні явища, які спостерігаються зараз на Чернігівщині, триватимуть щонайменше до 2-го лютого.