Максимально швидко опрацьовувати заявки від військових і не затягувати з тендерними процедурами. Таке доручення відповідальним керівникам, зважаючи на важливість допомоги фактично “на зараз” та постійне надходження нових звернень, дав виконувач обов’язків очільника Чернігова на загальноміській нараді, 23-го квітня.
За його словами, минулого тижня місто почало чотири закупівлі – автівок, РЕБів і двох видів квадрокоптерів, але в кожної частини потреб – на десяток позицій.
Якщо у нас будуть додаватися позиції, там от зараз є 15, ми тільки чотири запустили за два тижні, а якщо буде завтра 44 – то ми може в кінці року щось купимо. Часу на це немає. Тому, будь ласка, оперативно: кожного дня нарада, і там, де не вистачає чогось, якихось документів від військових, особисто піддавлюйте військові частини, командирів, дзвоніть. Це їм треба, в принципі, але треба ж розуміти, що в них багато інших задач, більш важливих, ніж спілкування з нами, — зазначив Олександр Ломако, в.о. Чернігівського міського голови.
Натомість, тендер на ремонт реабілітаційного відділення в третій міській лікарні, де вже почалися роботи, місту доведеться оголошувати повторно. Як пояснили ситуацію в муніципалітеті, підрядник, який виграв аукціон, залишив об’єкт і попросив для себе особливих умов.
Трагедії немає. Якщо людина почала, не справляється, або ще якісь питання. Ну, тут питання навіщо було заходити. І він же, коли заходив, він і ціну опустив там на 7 млн з 30-ти, на 20% по суті. Зрозуміло, що ти, щоб виграти тендер, спочатку опускаєш ціну, а потім кажеш “мені це фінансово не цікаво”. Це ж об’єкт, це реабілітаційне відділення для наших воїнів, наших захисників. Зайшов, кинув. Значить має бути інший підрядник і все. Ну ми не будемо панькатися ні з ким, і якщо він там хоче якихось особливих умов – не буде особливих умов. Буде інший підрядник, — сказав Ломако.
Наразі за положенням присвоюється довічно, але, можливо, матиме винятки. Мова про звання Почесного громадянина Чернігова, що надавалося з 1967-го, і яке сьогодні носять 32 людини – герої радянського союзу, заслужені лікарі України, майстри спорту, діячі мистецтва, військові та командири сучасної війни. Серед них, за твердженнями істориків та громадських активістів є ті, хто проживає на території рф і підтримує геноцид українців, або ж підпадає під закони про декомунізацію та деколонізацію.
Рішення міста – створити робочу групу і розглянути відповідні зміни до положення, далі ж питання виноситимуть на розгляд обранців.
Треба зробити робочу групу з депутатів, запросити по представнику з фракцій, плюс юридичний відділ, можливо, ще хтось, напрацювати на одну з наступних сесій, можливо, на травневу, можливо, на червневу, зміни до положення і дати право депутатам розглядати питання в конкретних виключних випадках, конкретних виключних випадках, позбавляти цього почесного звання. Ну, я поки що бачу тільки одну причину додаткову – це відкрита підтримка агресії проти України, можливо, якісь інші причини подивитися там. Але щоб вони не були персональні, а щоб вони були скажемо так об’єктивні, тому що завтра хтось комусь не сподобається – давайте цих відміняти, це процес може бути неконтрольований, — наголосив в.о. очільника міста.
Зазначимо, звання Почесного громадянина Чернігова присвоюється українцям чи громадянам інших держав, які зробили вагомий внесок у розвиток міста, що сприяло піднесенню його авторитету на державному та міжнародному рівнях. Удостоювати його має право лише міська рада, раз на рік, а пропозиції щодо кандидатур вивчає спеціальна комісія.