Під час активної фази бойових дій у Чернігові російські загарбники завдавали ударів по об’єктах критичної інфраструктури. Місто залишалося без тепла і води, адже підприємства, які їх забезпечували, через пошкодження обладнання не могли далі продовжувати роботу. Наразі вже запущені відновлювальні процеси. 2 червня міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов ознайомився зі станом реконструкції певних об’єктів під час свого візиту до Чернігова, і почав із “Водоканалу”.
Олексій Чернишов, міністр розвитку громад та територій України:
«Перебуваючи сьогодні тут, я переконався, що ці роботи можна буде завершити дуже швидко. Вже із державного резерву виділено 150 мільйонів гривень на ці потреби, розробляється проєкт. Керівництво водоканалу запевняє, що вже до кінця року цей об’єкт буде реконструйовано та відновлено».
Чернігівська ТЕЦ через бомбардування та обстріли мусила вперше за історію підприємства припинити свою роботу. Наразі намагаються докласти усіх можливих зусиль для того, аби опалювальний сезон у місті розпочався вчасно.
Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова:
«Подачу тепла і вчасний початок опалювального сезону ми забезпечимо. Це щоб люди не хвилювались за початок опалювального сезону. У нас проблематика найбільша — стан внутрішньо будинкових мереж».
На позачерговій сесії міської ради депутати проголосували за дострокове припинення договору оренди єдиного майнового комплексу КЕП “Чернігівська ТЕЦ”. Наступним кроком буде створення комунального підприємства, що дозволить залучати інвесторів. Але вже зараз, за словами Владислава Атрошенка, місто може зробити перші кроки на шляху відновлення.
Чернігову необхідна допомога міністерства розвитку та міністерства фінансів. Адже повернення ТЕЦ до управління міста і подальший запуск опалювального сезону мають свої нюанси.
Також під час візиту міністра місту передали спеціальну техніку з Європи. Чернігівське тролейбусне управління отримало два автобуси та два мікроавтобуси. Поповнився автопарк і комунального підприємства АТП 25-28. Нагадаємо, під час активних бойових дій 17 одиниць спеціальної техніки були знищені повністю, 28 суттєво пошкоджені.
Спецтранспорт отримали і рятувальники. Після отримання документів європейська техніка виїхала на вулиці Чернігова.