Факт-новини: оперативні сюжети

Унікальні документи про звільнення Чернігова презентували в обласному архіві

Featured Video Play Icon

21 вересня Чернігів відзначає 78 річницю вигнання нацистських окупантів. До цієї події обласний Державний архів підготував фотодокументальну виставку, де використані різні фондові матеріали про Чернігів тих часів.

Чернігів 1943 року. Як звільняли місто від нацистських окупантів, що залишилося після численних бомбардувань, як жили люди в роки окупації та після? Унікальні документи часів Другої світової які стосуються історії Чернігова зберігаються у фондах обласного державного архів

Схеми та планові таблиці військових частин, фільтраційні справи людей, які були вигнані до німецької неволі і спогади учасників подій визволення. Все це є невід’ємною частиною історії краю. За словами Ірини Ващенок, більшість документів тут представлена з фонду “Колекція документів в роки Другої світової війни”.

Щороку фонди архіву поповнюються. Загалом у 4 корпусах Чернігівського державного архіву, які знаходяться в області, зберігається близько 2 млн. справ національного архівного фонду. Цьогоріч у зв’язку з карантинними заходами фотовиставки презентують на офіційному веб-сайті закладу.