Збільшать розмір грошової допомоги від міста, враховуючи всі категорії загиблих військовослужбовців. Матеріальну разову допомогу у Чернігові зможуть отримувати як члени сімей загиблих Захисників і Захисниць України, які віддали своє життя під час повномасштабного вторгнення рф, так і ті, хто загинув у антитерористичній операції, боронячи нашу землю, починаючи з 2014 року. Нову редакцію Програми погодили на засіданні виконавчого комітету 21 грудня. Нагадаємо, у листопаді депутати затвердили аналогічну Програму на 2023 рік. Вона передбачала виплату рідним загиблих, починаючи з 24 лютого цього року, 40 тисяч гривень – як знак пошани і підтримки від громади.
-Справедливе питання, яке озвучили на сесії мами інших героїв, також наших героїв, які захищали Україну, але до 24.02.22 вони загинули, під час того, що називалося АТО, потім АТО/ООС, – зауважив секретар Чернігівської міської ради Олександр Ломако.
Міський голова Владислав Атрошенко дав доручення доопрацювати Програму і внести зміни, врахувавши всі чернігівські родини Захисників і Захисниць, які загинули за Україну. Відтак вирішили збільшити і розмір виплати.
-Сраведливе рішення, яке зараз виноситься на розгляд, це встановити більшу цифру – не 40 тис, а 10 мінімальних заробітних плат, в цьому році це 67 тис. грн. І в цю програму у нас включаються всі загиблі, починаючи від початку АТО/ООС.(лютий, березень 2014р.) Відповідно всі наші чернігівці, які загинули захищаючи Україну, їхні родини отримають 10 мінімальних заробітних плат, – зазначив Олександр Ломако.
Як зауважив секретар Чернігівської міської ради Олександр Ломако, частина родин вже отримала грошову допомогу, оскільки в місті діяли відповідні програми з 2015 року, які були прийняті депутатами попередніх скликань.
– З 2020 року були прийняті нові програми., в т.ч. теж 10 мінімальних зарплат виплачували в 2020-21 роках по 10 – 11 сімей, які вже їх отримали. Так само решта отримає їх вже в наступному році. Щодо справедливості. То це і є справедлива пропозиція, ми урівнюємо цифру і урівнюємо статус всіх – не дивлячись, це було до 24.02. 2022 року чи після, зауважив секретар Чернігівської міської ради.
Крім того, в програму включена додаткова матеріальна виплата – компенсація за виготовлення і встановлення надмогильного пам’ятника.
-Пропонуємо проводити разову компенсацію за виготовлення та встановлення пам’ятника в розмірі до 20 тис. грн.. Але не більше фактичних витрат, -каже начальниця департаменту соціальної політики міської ради Ірина Марчук.
Допомога надається тим, хто її не отримав рініше, якщо місце проживання загиблого було зареєстровано у місті. Вже відомо, що 140 чернігівців загинули після повномасштабного вторгнення росії в Україну, 50 – до 24 лютого. Чернігів і далі працюватиме над тим, щоб родини загиблих відчували підтримку з боку громади, зазначив Олександр Ломако.
-Закладене у нас у проекті на наступний рік і будівництво церкви на території кладовища. Зрозуміло, що ми повернемося і до питання Меморіалу, щоб вшанувати пам’ять загиблих. І він обов’язково буде в Чернігові. Але питання матеріальної підтримки, хоч умовно 10 мінімальних з\п, але це теж важливий напрямок. І тут важливо, щоб не було жодних протистоянь чи запитань, – підкреслив Олександр Ломако.
Нову редакцію Програми мають затвердити депутати міської ради на засіданні сесії.