Історичну вишню – антипку , що росте на древньому Валу підстрижуть та вилікують. Для виконання цієї відповідальної роботи запросили до Чернігова відомого українського арбориста Володимира Вєтроградського. На його рахунку вже більше двох сотень врятованих дерев в різних куточках України. Більшість з них, як і чернігівська вишня, мають історичну цінність.
Висота вишні – антипки понад 10 м. Це дерево рідкісне. Чернігівці у час цвітіння роблять тут фото сесіі. А зараз вона вже плодоносить. Ягоди вишні дрібні, спочатку вони жовті, потім червоніють, а дозрілі – чорні. Їх переробляють для отримання запашної води, яку використовують у парфумерії та харчових барвниках. Приїхав арборист до Чернігова на запрошення КП ” Зеленбуд”. На підприємстві у рамках співпраці з екоактивістами створена громадська рада. Тож зеленбудівці та громадськість у питанні збереження цієї вишні для майбутніх поколінь були єдиної думки.
Володимир Вєтроградський лікуватиме вишню два дні. Каже у нього своя схема. Древні дідівські технології такі як замазування щілин глиною чи бетоном з цеглою арборист не використовує. Запевняє, вони лише провокують у дерева карієс під бетонною пломбою.
Якісна робота арбориста це, коли її не помічають, правильна обрізка дерев – своєрідне мистецтво, запевняє Володимир. Зеленбудівці хочуть теж пройти майстер – клас у нього аби потім використовувати цей досвід у Чернігові. Громадські активісти з таким підходом солідарні.
Співпраця з представниками громади триватиме. Згідно з розпорядженням міського голови, їх запрошуватимуть на засідання комісії з озеленення та видалення аварійних дерев в Управління ЖКГ.