Факт-новини: оперативні сюжети

Центр європейських студій

Featured Video Play Icon

До днів Європейської спадщини в Україні у навчально-науковому інституті історії та соціогуманітарних дисциплін 14 вересня презентували Центр європейських студій. Мета – в об’єднанні зусиль фахівців у галузі вивчення історії Європи та європейської інтеграції і популяризації європейських цінностей та культурної спадщини.

Свою діяльність центр здійснює у партнерстві з інформаційними центрами ЄС, асоціаціями дослідників історії Європи і Європейської інтеграції та іншими. Наразі навчально-науковий інститут історії та соціогуманітарних дисциплін активно долучається до програми європейського союзу Erasmus+ (размус плюс). Ця програма спрямована на фінансування вищої освіти.

Центр проводить фундаментальні і прикладні дослідження історії Європи, європейської інтеграції України та регіону, залучає до проєктів викладачів та науковців інституту історії та інших навчальних закладів, вітчизняних і зарубіжних фахівців. Також у науково дослідній роботі у галузі європейських студій бере участь талановита молодь, для якої проводяться літні наукові школи, конкурси та конференції. Аспірант Денис Захарченко розповідає, що курс «Концепт Європи» виявився для нього дуже корисним. Центр займається підготовкою монографій, збірників наукових праць, навчально-методичних посібників та інших видань. А також надає консультації у підготовці проєктних заявок для участі у європейських грантових програмах.