ТОП 5Факт-новини: оперативні сюжети

Тролейбусному руху Чернігова — 60 років: колектив ЧТУ привітали з ювілеєм

Featured Video Play Icon

Тролейбусному руху Чернігова — 60 років. 5-го листопада 1964-го року на дороги міста вийшли 22 «рогатики», що стало початком історії міського електротранспорту. Відтоді тролейбусний рух у місті фактично не припинявся. Лише повномасштабне вторгнення росії в лютому 2022-го року зупинило його на три місяці. Завдяки ЗСУ, які вигнали ворога, самовідданій роботі працівників «Чернігівського тролейбусного управління» та зусиллям місцевої влади, рух тролейбусів відновився 1-го червня.

Передусім ми відремонтували ті ділянки, що потребували невеликих першочергових ресурсів, щоби хоча б кілька маршрутів вирушили. Це були перші два маршрути, що ми запустили. Потім був складений план робіт, й упродовж 2022-го року ми відремонтували майже 80 % тих пошкоджень, що принесла війна. У 2023-му році робота продовжувалась, – зазначив начальник КП «Чернігівське тролейбусне управління» ЧМР Руслан Ємець.

Відтак майже повністю відновлено пошкоджену контактну мережу, оновлюється рухомий склад, запроваджуються нові маршрути. На честь ювілею ЧТУ працівників комунального підприємства привітав та вручив подяки за самовіддану працю виконувач обов’язків міського голови Олександр Ломако. Він високо оцінив їхній внесок у забезпечення мобільності містян.

Тролейбус — це й екологічний транспорт, і досить комфортний для пасажирів, і соціальний. Тут не треба гріха таїти, він найголовніший для людей літнього віку, для пільговиків. Тролейбус для них — як можливість добратися з пункту А до пункту Б у сьогоднішніх умовах, важких для людей. Я хочу подякувати ветеранам, які дотичні до створення управління, до створення першого маршруту. Я хочу подякувати всім працівникам та працівницям, хто сьогодні працює на різних посадах і безпосередньо обслуговує транспорт, забезпечуючи роботу підприємства і всіх господарських функцій. Дуже вдячний за роботу. Це робота на місто, це робота на наших людей, – підкреслив в. о. Чернігівського міського голови Олександр Ломако.

За останні роки Чернігів досяг значного прогресу в оновленні рухомого складу. Машини мають середню або велику місткість, більшість із них — нові та низькопідлогові. Зокрема, цьогоріч на дороги міста вийшли тролейбуси з автономним запасом ходу. Маршрут № 1 з’єднав мікрорайон Шерстянка, де раніше ніколи не курсував електротранспорт, через Подусівку та центр міста з Бобровицею.

60 років працює тролейбусна мережа в місті, 10 останніх, я вважаю, найкращі за часи незалежності, тому що суттєво було оновлено транспортний склад, придбана велика кількість нових тролейбусів, – констатував Олександр Ломако.

На сьогодні, після відкриття руху по Мазепи, у нас виходить 56 тролейбусів і 6 автобусів, тобто 62 одиниці, – зауважив Руслан Ємець.

У планах Чернігівського тролейбусного управління — подальше розширення мережі та закупівля більшої кількості сучасних тролейбусів, аби з’єднати віддалені райони, де насамперед відсутня необхідна інфраструктура. Головною ж проблемою ЧТУ наразі є нестача як водіїв тролейбусів, так і автобусів.

Одна з найбільш серйозних проблем, як у багатьох комунальних підприємств і підприємців, це, звичайно, кадри. У нас не вистачає водіїв, не вистачає фахівців із ремонту електронного обладнання, електричного обладнання, не вистачає енергетиків, фахівців із контактної мережі. Тобто багато спеціальностей, у нас є вакансії, – сказав Руслан Ємець, начальник КП «Чернігівське тролейбусне управління» ЧМР.

Руслан Ємець наголошує, що підприємство запрошує як чоловіків, так і жінок, та активно навчає нових водіїв. ЧТУ забезпечує офіційне працевлаштування, а середня заробітна плата кермувальників становить 23–24 тисячі гривень на місяць. Загалом, попри воєнний стан, фінансові та кадрові труднощі, міська влада й далі підтримує комунального перевізника. За словами Олександра Ломако, головне завдання зараз — забезпечити стабільність роботи міського транспорту, аби Чернігів залишався комфортним і затишним для своїх жителів.