Факт-новини: оперативні сюжети

Тріумфальне повернення

Featured Video Play Icon

Як чернігівські дефлімпійці здобували перемогу на чемпіонаті світу з плавання?

У їхніх очах – радість і щастя . а на вустах – посмішки. Ці юнаки і дівчина стали переможцями  Чемпіонату світу з плавання серед спортсменів із вадами слуху  в Бразилії, який проходив наприкінці серпня. На столі – цілий комплект нагород, а в спортсменів та їх тренера  багато вражень.

Підготовка до Чемпіонату Світу тривала 48 тижнів. А це майже щодня по 9 тренувань на воді та 3тренування в спортзалі. І так по 5 годин на добу. Результат виправдав себе – 12 медалей, з котрих 1 золота. 9 срібних та 2 бронзові. Але це поки  ще один  крок до успіху, вважає Дмитро Гунько.

Золоту медаль на Чемпіонаті Світу в Сан – Пауло здобув Олексій Коломієць. Це вже четверте “золото” в його особистих заліках  світового рівня.Юнак показує ще одну бронзову та 5 срібних медалей,  завойованих нині та попередні нагороди і це ще далеко не всі.Серед них чи не найвагоміша  – особисте “срібло” на Дефлімпійських іграх 2017 року. Але зупинятися на досягнутому не збирається.

Вони вкотре  переглядають відео світових змагань з плавання і згадують. як це було. Поруч з Олексієм  світова легенда з плавання  – Теренс Паркін. Але основним суперником  Олексія в змаганнях був російський спортсмен.За словами  тренера, різниця  в запливі була лише в долях секунди. Саме вони і були вирішальними  в здобутті перемоги на дистанції 200 метрів стилем “брас”.Усе  завдяки силі духу спортсмена.

3 срібні. одну бронзову медалі та срібло з естафетного плавання  здобув  у Бразилії і Богдан Товкач. Спортсмени завжди разом  на вирішальних змаганнях. підтримують один одного і товаришують у житті.

Вони – багаторазові чемпіони України та призери  європейських і світових змагань, входять в дефлімпійську збірну нашої країни. Серед 18 спортсменів  – 10 юнаків і 8 дівчат. Анна Носова – єдина  з Чернігова представляла Україну на Чемпіонаті світу,  також здобула 3 срібні медалі.

“Так тримати!” – дає настанови 20 – річним вихованцям Дмитро Гунько. Ці медалі надихають спортсменів не зупинятися на досягнутому і прославляти Чернігів та Україну у світі. не зважаючи на жодні перешкоди.