Нове на ТБТОП 5Факт-новини: оперативні сюжети

Різдво у таборах: релігійний світогляд дисидентів на Першій платформі

Featured Video Play Icon

Різдвяні традиції дисидентів та їхня роль у формуванні української ідентичності. Це одна з тем діалогу під час інтеграційних зустрічей в межах проєкту «Перша платформа». Викладачі мистецьких навчальних закладів Чернігова збираються, аби попрацювати у команді, обмінятися досвідом та дізнатися про новітні методики. У цьому їм допомагає освітня кутюр’є проєкту Юлія Кравченко. Вона зазначає, що головне завдання цієї зустрічі — розповісти педагогам про дисидентський рух то його релігійні аспекти за часів Радянщини, коли віра зазнавала переслідувань.

Перший пласт – це, зокрема, релігійна ідентичність. Якою вона була у дисидентів із Заходу України, а яка у тих, хто із Сходу чи з Півдня України. Є тема, про яку більше говорять, як Різдво відзначають в таборах. Чим це було для політв’язнів. І також є цікавою традицією, яку заснував Євген Сверстюк “Різдво трьох Василів”, яке з 1985 року в певний спосіб відзначається, вшановується і щороку воно, чим далі, стає видимішим, принаймні в Києві, – розповідає освітня кутюр’є проєкту “Перша платформа” Юлія Кравченко

Реалізація проєкту “Перша платформа” на базі міської бібліотеки імені Коцюбинського у Чернігові триває вже півтора року. За цей час десятки викладачів отримали доступ до великої кількості інформації та одержали навички, які поступово застосовують у роботі із своїми вихованцями, аби зробити заняття кориснішими та цікавішими.

Це можливість додати нових знань з точки зору не суто викладацьких, а й розказати про шестидесятників, про дисидентів, про традиції . І тим самим спонукати наших педагогів до створення міждисциплінарних проєктів, навіть між школами. Для того, щоб набувати чогось нового і продукувати ті продукти, які не будуть тільки в межах художньої або музичної школи, – каже заступниця начальника управління культури та туризму ЧМР Катерина Литвин

Тренінги для педагогів є акредитованими та тривають близько 4-х годин. Час від часу організатори практикують і виїзні зустрічі з психологами та іншими фахівцями, аби робити поданий матеріал більш інтерактивним та цікавим. На зустрічах приділяють значну увагу і психоемоційному розвантаженню дітей за допомогою мистецтва в умовах повномасштабного рашистького вторгнення.