Не було кворуму – сесія не відбулась. На 20 лютого була запланована 44 сесія Чернігівської міської ради VIII скликання. До участі в пленарному засіданні письмово зареєструвалися 20 депутатів та депутаток. Це 19 обранців від фракції “Рідний дім” та Катерина Демченко від “Слуги народу”. Решта “слуг” були відсутні. Так само, як і всі представники “ЄС”, заборонених “Нашого краю”, які вже півтора роки не відвідують сесійні засідання, а також ОПЗЖ.
Олександр Ломако – голова фракції “Рідний дім” :
Вони відсутні тут, тому що вони намагаються шантажувати міськраду, шантажувати депутатський корпус і їм хочеться, щоб всі працювали по їхнім правилам. Правила ми готові обговорювати після того, як буде обраний секретар. Правила ми готові обговорювати, коли буде розблоковані питання людей. І сьогоднішній ситуації в країні дуже складній з міжнародним тиском ситуацію на фронті треба єднатися під одним прапором України, працювати над питаннями, які внесені в порядок денний, а не думати про якісь особисті амбіції, особисті земельні ділянки чи якісь особисті інтереси.
Представники “Рідного дому” звернулися до людей, які прийшли цього дня до сесійної зали і чекали на вирішення важливих для всієї громади питань. За цей час їх накопичилося чимало. Так з літа не йде голосування по земельних питанням – їх понад 1200 і вони важливі для розвитку бізнесу, наповнення бюджету територіальної громади, або від них залежить чи отримають чернігівці компенсацію за зруйноване чи пошкоджене майно.
Загалом порядок денний сформовано з 78 питань. Передусім це затвердження чи внесення змін до низки міських програм. Мова про впровадження безоплатного проїзду у автобусах для пенсіонерів та людей з інвалідністю третьої групи. Питання від яких залежить оплата праці вчителів, сімейних лікарів, працівників ряду комунальних підприємств міста.
Василь Білогура – депутат ЧМР, начальник управління освіти ЧМР:
Освітяни є заручниками на сьогодні відсутності програми. Управління освіти провело закупівлю на проходження медичних оглядів. Проте ми не можемо укласти договір і не можемо сплачувати за дану послугу без відсутності програми. Вимушені проходити власним коштом медичний огляд, або відповідно до вимог законодавства їх треба відсторонити від роботи і зупинити роботу в очному форматі.
Питання доплати педагогічним працівникам в закладах дошкільної освіти, професійної освіти за несприятливі умови праці для того, щоби вирівняти з педагогічними працівниками, які працюють в закладах загальної середньої освіти. Це питання з січня місяця не розглядається.
Ми всі розрахунки надали і я сподіваюсь, що найближчим часом це питання все-таки буде вирішено.
Владислав Кухар – депутат ЧМР, генеральний директор ЧМЛ №2: З серпня місяця минулого року не можемо провести. Це про передачу частини повноважень Міністерства охорони здоров’я щодо вирішення питань реконструкції і ремонтних робіт інфекційного корпусу другої міської лікарні. Ціна питання майже 100 млн грн, які ми не можемо отримати.
І друге питання, яке теж дуже важливе, це відокремлення двох центрів сімейних лікарів від другої міської лікарні. З 1 липня Національна служба здоров’я, якщо ми не приймемо таке рішення, не буде фінансувати надання саме медичної допомоги сімейною медициною.
Мали б цього дня проголосувати депутати і за збільшення у три рази допомоги при народженні дитини.
Галина Леник – депутатка ЧМР, в.о. генерального директора Чернігівського пологового будинку
Ми сьогодні готові були зібратись і плідно працювати. Готові були підтримати цю програму. Я думала, що її підтримають і колеги з інших фракцій. Тому що без підтримки народжуваності не має майбутнього України.
Присутні в залі представники громадських організацій залишилися без фінансування яке б дало змогу платити їм за комунальні послуги і далі надавати допомогу чернігівцям.
Оксана Дорошенко – голова правління ГО “Голос батьків”:
На сесію виносилось питання підтримки громадських організацій, зокрема фінансування нашої організації “Голос батьків”, яка опікується родинами, які виховують дітей з інвалідністю. Ми надаємо наразі в Чернігові послугу денного догляду, яка гарантована державою, базова послуга. І підтримка хоча б в оплаті комунальних послуг для нас була надзвичайно важлива.
Олена Лазаренко – керівниця Чернігівської міської організації Товариства Червоного Хреста України:
Ці комунальні платежі нам дуже важливі. На сьогоднішній день з 1 січня в мене не працює жодна людина на компенсації, тільки волонтери. Люди приходять в свій вільний час працювати. Тому дуже хочеться щоб підтримали нашу організацію.
Порожні депутатські місця – це втрачені можливості для Чернігова і чернігівців. Фракція “Рідний дім” заявила про свою готовність зібратися в березні на наступне засідання і працювати на сесії.