НовиниФакт-новини: оперативні сюжети

Перший всеукраїнський форум інформатиків у Чернігові

Featured Video Play Icon

Вчителі інформатики, науковці, представники IT-індустрії, загалом понад 150 учасників з 14 областей України зібралися у Чернігові на Першому всеукраїнському форумі інформатиків «Ukraine.Dnipro.Chernigiv». Мета зібрання – об’єднати спільні зусилля у створенні та розвитку в Україні дієвої системи IT Навчання. Спільний дебютний проєкт Центри професійного розвитку Чернігівської та Дніпровської міських рад готували близько 2 років. Захід мав відбутися ще торік, проте у зв’язку з карантинними обмеженнями його довелося відтермінувати.

Під час форуму діяла актуальна дискусійна панель, де обговорювалися стандарти вчителювання, освітні програми підготовки фахівців-інформатиків, проблеми онлайн навчання та багато іншого. Відомі спікери-практики обмінювалися думками з учасниками заходу. Серед них і вчителька інформатики, в минулому успішний програміст Наталія Речич. Потрапити на форум такого масштабу була її давня мрія.Сьогодні вона розповідає колегам про проблеми навчання інформатики у школах.

Про якість інформаційної освіти у школі та її трансформацію наголошував і вчитель інформатики з Кропивницького Григорій Громко.

Учасники форуму брали участь у майстер-класах від кращих вчителів-практиків, розробляли своє бачення запропонованої Міністерством цифрової політики України трансформації системи IT освіти, а потім презентували свої напрацювання один одному.

Участь у форумі для вчителів інформатики – це гарна можливість для їх професійного зростання, каже начальник управління освіти Чернігівської міської ради Василь Білогура.

Організатори кажуть, напрацювання та пропозиції, отримані під час форуму, передадуть робочій групі при Міністерстві цифрової політики України та Міністерству освіти. Сподіваються на конструктивний діалог з владою, і на те, що спільні педагогічні та методичні ідеї таки запровадять в освітньому законодавстві. Проведення форуму інформатиків стане традиційним. Наступного року його мають провести вже у Дніпрі.