У пам’ять про всіх, хто повернувся “на щиті”. Експозицію на центральній, відтепер дійсно – Алеї Героїв, зі світлинами і короткою інформацією про чернігівських оборонців, загиблих у боротьбі за своє вільне місто і українську незалежність, оновлюватимуть щомісяця, аби містяни знали в обличчя кожного, хто став на їхній захист із повномасштабним вторгненням чи ще від початку російської агресії, і для кого це вартувало самого життя. Про це під час щотижневої наради в муніципалітеті повідомив виконуючий обов’язки міського голови.
Так, перші тридцять стендів встановили до Дня захисників і захисниць, змінити їх планують на початку листопада і далі регулярно, щоби мати змогу вшанувати усіх наших воїнів.
– Ми бачимо, як чернігівці реагують, і рідні підходять, на жаль, до своїх близьких, хто віддав своє життя за те, щоб ми могли жити і працювати в місті під українським прапором, і прості чернігівці шанують наших героїв . Але ми розуміємо, що у нас набагато більше ніж 30 чернігівців віддали своє життя за Україну, за наше місто починаючи з 2014-го року. Відповідно, я думаю, що треба робити список спільно з військкоматом. Кожного місяця так от робити, щоб ми всіх вшанували, всі на це мають право, всі гідні, – зазначив в. о .Чернігівського міського голови Олександр Ломако.
Допоможе місто і родинам полеглих захисників зі встановленням нових пам’ятників на Яцево замість пошкоджених чи зруйнованих внаслідок ворожих обстрілів у лютому-березні 2022-го, коли кладовище опинилося фактично на лінії зіткнення. Наразі мова про 14 об’єктів, на які рідним можуть повторно надати фінансову підтримку – для цього потрібно внести зміни до відповідної галузевої програми і в цілому переглянути розмір цієї компенсації, зважаючи на здорожчання матеріалів і робіт.
–У нас зараз 20 тисяч, ми розуміємо, що є інфляція, здорожчання матеріалів, очевидно ще це 30 має бути, можливо навіть до 40-ка, і видати людям цю матеріальну допомогу – достатню, щоб встановити новий нормальний памʼятник. Єдине, що нам потрібно чітко контролювати, хто буде цим питанням займатися, щоб ми не отримали таку ситуацію, що кошти люди отримають, а памʼятника певний час, тривалий, не буде, і нам будуть дорікати і чернігівці, і нам соромно, що у нас зруйновані, або пошкоджені памʼятники захисникам нашим. Ми це готові профінансувати, єдине, що нам потрібен результат, – зауважив Олександр Ломако.
Олександр Ломако попросив відповідальних керівників відпрацювати це питання і за можливості винести на розгляд депутатів вже цьогоріч, щоби люди могли відновити пам’ятники якнайшвидше. Принагідно в.о. очільника Чернігова прокоментував звернення керівника міської військової адміністрації з вимогою скликати позачергову сесію. За його словами, стосується воно земельних питань, які міська рада вже ухвалила на останньому пленарному засіданні.
– Доводжу до відома, що була сесія, вона ухвалила всі питання, депутати проголосували, в тому числі і бомбосховища на Елеваторній, і питання Дрозда, й інші питання – ми їх уже ухвалили. Це серйозні, дійсно важливі питання, тому для того, щоб це все запрацювало, не потрібна позачергова сесія, потрібні тільки голова і права рука начальника військової адміністрації. Я сподіваюся, що все це у нього на місці, тому не треба зволікати, треба не позачергова сесія, а треба просто взяти і зробити те, що потрібно зробити – підписати відповідне рішення, – підкреслив Олександр Ломако.
Що стосується наступної сесії, то міська рада в плановому режимі готується провести її наприкінці жовтня – з питаннями чергової фінансової підтримки Збройних сил України, відновлення, підготовки до опалювального сезону тощо. На думку Ломако, значно важливішими для Чернігова і його розвитку.