У Ніжинському районі зафіксовано випадок захворювання на лептоспіроз. Мешканка с. Галиця знаходилась на лікуванні у лікарні та померла 21 жовтня.
Про це повідомили у Лосинівській громаді.
24 жовтня лабораторією особливо небезпечних інфекцій захворювання ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ» було підтверджено.
У громаді також повідомили, шо найближчим часом буде проведена суцільна дератизація на території с. Галиця.
Читайте також: Нові зміни до Правил дорожнього руху: що потрібно знати водіям?
Мешканців громади та керівників підприємств закликають вжити заходів попередження захворювання на лептоспіроз та провести дератизацію з метою недопущення поширення хвороби.
Лептоспіроз – небезпечна зоонозна (спільна для тварин та людей) інфекційна хвороба, спричинена збудником-бактерією Leptospira.
Без лікування лептоспіроз може призвести до ураження нирок, печінки, менінгіту (запалення оболонок головного і спинного мозку) та смерті.
Джерелами збудників лептоспірозу являються інфіковані тварини (хворі та носії збудника) – переважно дрібні ссавці (мишовидні та водоплаваючі гризуни), комахоїдні, сільськогосподарські тварини, собаки, промислові тварини (лисиці та ін.). Від людини до людини захворювання не передається.
Людина може захворіти у період від двох днів до чотирьох тижнів після зараження. Симптоми варіюються від легких (головний біль, гарячка, біль у м’язах, почервоніння очей, діарея, висипання) до серйозних (ураження нирок, печінки, менінгіт) і навіть летальних (при несвоєчасному зверненні за медичною допомогою та лікуванні).
Лептоспіроз часто складно діагностувати, адже симптоми схожі на прояви інших захворювань – наприклад, можуть нагадувати грип, який більш характерний восени і взимку. До того ж, часом захворювання може протікати безсимптомно. Якщо у вас є симптоми захворювання, і ви нещодавно контактували із хворими тваринами, потенційно зараженою водою, вживали відповідну їжу, воду – зверніться до лікаря. При підозрі на лептоспіроз лікування необхідно розпочати якнайшвидше.