Через криве дзеркало. Саме так оцінюють валовий внутрішній продукт на Чернігівщині столичні урядовці. За їх розрахунками він в області вищий, ніж в інших промислових регіонах. На цьому неймовірному факті ґрунтується розподіл коштів державного фонду регіонального розвитку в Україні,- акцентував на оперативні нараді Владислав Атрошенко.
«Додається тим областям, в яких ВВП на душу населення нижчий, – акцентував мер. – У нас на Чернігівщині, уявіть собі, він вищий. Ці кошти державного бюджету направляються на розвиток громад і міст, але чомусь у їх розподілі Чернігівщині дістаються лише крихти».
Так, по розподілу ДФРР ми маємо: Чернігівська область – 92,6млн.грн, Чернівецька -146 млн.грн., Херсонська – 183 млн. грн., Тернопільська – 174 млн. грн., Сумська – 204 млн. грн., Івано-Франківська – 222 млн. грн., Волинська – 193 млн. грн.
Як відбувається цей розподіл? Чи може це бути у державі? За рахунок чого ? Області, які менші за територією, де проживає менше населення, де сукупна економіка більша, отримують ДФРР у 2 рази більше. На ці питання треба дати відповіді. У нас достатньо є структур, у тому числі і силових. Мільярди гривень розподіляються нечесно і несправедливо з року в рік. Чи це не політична корупція? Хтось же за цим стоїть?
Відповідно до інформації з офіційних веб-ресурсів державних органів, Державний фонд регіонального розвитку має розподілятися таким чином: 80% — відповідно до чисельності населення, яке проживає у відповідному регіоні; 20% — для регіонів, у яких показник валового регіонального продукту в розрахунку на одну особу менше 75% середнього показника по Україні.
Мер звернувся до всіх депутатів від Чернігівщини, незалежно від політичних кольорів, з проханням терміново звернути увагу на реальний розподіл коштів ДФРР п на 2020 рік.