Нове на ТБТОП 5Факт-новини: оперативні сюжети

Герой. Друг. Журналіст. Пам’яті Богдана Зайця

Featured Video Play Icon

Сьогодні, 18 липня 2025 року, серце телеканалу “Новий Чернігів” завмерло від болю. На щиті до рідного Чернігова повернувся захисник України, наш колега, друг, журналіст Богдан Заяць.

З вересня 2023 року Богдан служив у лавах ЗСУ, був офіцером групи планування штабу аеромобільного батальйону – відповідальний, уважний, відданий.

У лютому 24-го – поранення, а далі операції, лікування, реабілітація і знову в стрій. Та на жаль, майже рік по тому – 30 січня 25-го бліндаж в якому перебував Богдан з побратимами накрило ворожим вогнем. Це сталося на Донецькому напрямку.
Понад 5 місяців рідні, друзі та колеги чекали на результат тесту ДНК, весь цей час захисник вважався зниклим безвісти.

Поминальна служба відбулася у святих стінах стародавнього козацького собору Великомучениці Катерини. З 14-го року тут проводжають в останню путь наших захисників, які віддали своє життя за Незалежність. Богдан Заяць – жив з Україною в серці.

Для друзів та колег він завжди – справжній. Без прикрас, такий як є: розумний, спокійний, надійний.

Ірина Сенченко – представниця Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення:
Дійсно не просто світла, молода, талановита людина, а унікальна людина, от правда. І ми маємо всі говорити не просто, що там хтось загинув, а говорити про них. Бо ми живемо в реальності, коли тяжкі новини поглинають наступні тяжкі. І я дуже боюсь, щоб наші герої не стали, знаєте, просто прізвищем. Тому давайте говорити. Наприклад, Богдан… я хочу сказати, що він був автором дуже щемних матеріалів про відновлення Чернігова, про волонтерство. І вони були настільки душевні, знаєте, тому що він мав хист отак щиро писати. А потім він сам… сам пішов захищати Україну. Така реальність, так? Спочатку він говорить, а потім сам приєднується до лав. Я щиро співчуваю близьким у втраті і всій медійній родині, телеканалу співчуваю, бо ми дійсно втратили дуже-дуже світлу людину.

Батьки розповідають, він мріяв стати журналістом з дитинства. Закінчив факультет журналістики Київського авіаційного інституту. З 2016 року – у команді міського телеканалу “Новий Чернігів”. Талановитий журналіст з впізнаваним стилем, баченням та голосом.

Вікторія Мельник – журналістка телеканалу “Новий Чернігів”:
Хочу сказати, що це був справжній друг в першу чергу, а потім вже колега. Він був максимально чесний. Навіть якщо йому щось не подобалось, він ніколи не приховував цього, не кривив душею і не міг кидати ножі в спину. Це абсолютно не та людина. Ми втратили… ми втратили велику людину – людину совісті та людину честі. На жаль.

Олексій Заяць – брат Богдана Зайця:
Який він був малий? Класним був! Чесно скажу, ми з ним періодами були не дуже близькі, наскільки це було можливо. Але ті періоди, коли ми проводили разом у дитинстві, потім вже, коли спілкувались, коли обидва опинились там… У цій ситуації, коли ти близький, щось одне робиш і якось там десь знаходишся в одному місці, вони, звичайно, зближують, і ти більше спілкуєшся. Богдан був дуже хорошою людиною. Про це навіть свідчить те, скільки людей прийшло з ним попрощатись. Добрий і відзивчивий, веселий.

Ігор Власенко- друг Богдана Зайця:
Я Богдана знаю понад 10 років, мабуть, навіть 15. Пам’ятаю, як він у школі навчався, в інституті, коли почав працювати журналістом. Ну і, звичайно, коли пішов до лав ЗСУ. Коли йому давали відпустку, писав. Ми з хлопцями якісь речі йому збирали, сувеніри надсилали.
Ми займались хобі – настільними іграми, а саме Warhammer. Тобто Богдан, скажімо, очолював Warhammer по Чернігову. Був одним з кращих гравців і дуже талановитим. Він сам збирав мініатюри, дуже гарно їх фарбував. Тобто, скажімо, він один з кращих художників у нас на клубі.

Загибель Богдана Зайця – важка втрата для всієї журналістської спільноти Чернігова. Команда телеканалу “Новий Чернігів” приносить щирі співчуття батькам та брату. Вічна пам’ять Герою. Ти назавжди у наших серцях!