Факт-новини: оперативні сюжети

Фотосесія зруйнованих шкіл. В Україні створюється ресурс для відновлення закладів

Featured Video Play Icon

Ці школярі не бешкетують у коридорі свого навчального закладу. Вони фотографуються для спеціальної онлайнплатформи. На ній будуть розміщені профайли усіх двадцяти семи шкіл Чернігова, які постраждали внаслідок атак російських загарбників. Створення такого ресурсу – лише частина ініціативи, яка має на меті залучити інвесторів для подальшого відновлення.

Представники команди громадської організації GoGlobal працюють у місті три дні.Кожного дня фотографують по дев’ять із двадцяти семи пошкоджених шкіл.

Фотограф знімає не самі лише руйнування. У кадр вводять учнів навчальних закладів, щоб  максимально відтворити чернігівську реальність для тих, хто у подальшому побачить ці світлини.

Учні 29 школи на світлинах серйозні та стримані. Лише іноді усміхаються. Такі усмішки – усмішки надії. Адже діти сподіваються, що завдяки проєкту їх навчальний заклад відновиться.

Фотозйомки – це лише один із аспектів ініціативи. Уже запущені й інші процеси з фіксації та оцінки руйнувань. 

Автори проекту сподіваються запустити онлайн платформу найближчим часом, аби вже почати збір коштів. Сподіваються встигнути до першого вересня, щоб чернігівські діти мали куди прийти на навчання.

Нагадаємо, внаслідок активних бойових дій у Чернігові із 34 закладів загальної середньої освіти постраждали 25 будівель. Ще дві – школи вісімнадцять та двадцять один знищені вщент.