Факт-новини: оперативні сюжети

Децентралізація триває

Featured Video Play Icon

Які проблеми стоять перед новими ОТГ?

Реформа децентралізації триває в Україні вже 5 років і за планом має завершитися у 2020-му. До того часу майже вся територія нашої держави має бути поділена на об’єднані територіальні громади. У Чернігівській області таких ОТГ вже 50, з них повноцінно функціонують 45 і майже всі вони визнані Кабміном спроможними. Незважаючи на те, що Чернігівщина знаходиться в лідерах за темпами децентралізації, на мапі нашої області ще лишаються “білі плями” – території, які з тих чи інших причин не об’єдналися у громади і не приєдналися до сусідніх ОТГ. Щоб визначити причини цього і шляхи вирішення можливих проблем у Чернігівській облдержадміністрації утворили спеціальну робочу групу на чолі з головою ОДА Андрієм Прокопенком.
Як виявилось, на шляху децентралізації є чимало різних перешкод. Деякі населені пункти принципово не хочуть вступати до громад, на певних територіях просто недостатньо щільне населення, а комусь бракує фінансових ресурсів щоб вважатися спроможною ОТГ.
Чимало членів робочої групи підтримали ідею скасування принципу добровільності вступу до ОТГ. На думку Андрія Прокопенка, рано чи пізно це має статися, і населені пункти Чернігівщини, з керівництвом яких не вдасться досягти компромісу, будуть приєднані до громад примусово.
Нинішня редакція перспективного плану формування громад на Чернігівщині передбачає створення 61-єї ОТГ в нашій області. Нині 5 громад очікують на проведення виборів 22-го грудня, після чого вони вважатимуться спроможними.