Новини

Чернігівця засудили за пропаганду війни

За принципової позиції прокурорів галузевого відділу прокуратури Чернігівської області жителя міста Чернігова заочно засуджено за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст. 436 КК України (пропаганда війни). Про це інформує прес-служба прокуратури Чернігівської області.

Публічні заклики до агресивної війни та розв’язання воєнного конфлікту обвинувачений розміщував на власному сайті.

Зокрема, у фрагментах тексту опублікованої на сайті статті, відповідно до висновку експерта містяться висловлювання, які спрямовані на провокацію конфліктів між представниками різних політичних поглядів в Україні, а також які є образливими і створюють негативний образ України та українців в очах світової спільноти.

Зазначимо, що суд розглядав матеріали провадження за відсутності обвинуваченого, який був обізнаний про розпочате кримінальне провадження, проте переховувався від органів слідства і суду задля ухилення від кримінальної відповідальності на непідконтрольних Україні територіях.

Відтак, вироком Деснянського районного суду м. Чернігова зловмиснику призначено покарання у виді максимального строку позбавлення волі, передбаченого в санкції статті.

Вирок законної сили не набрав.

Comment here