Факт-новини: оперативні сюжети

Чернігівці вшанували пам’ять євреїв, розстріляних нацистами у Березовому рову

Featured Video Play Icon

Вбиті за національною приналежністю. У Чернігові вшанували пам’ять євреїв, розстріляних нацистами у Березовому рову у листопаді та грудні 1941 року. Тоді загинуло щонайменше 800 представників цього народу.

Окрім євреїв у цьому місці розстріляли також пацієнтів обласної психоневрологічної лікарні, які для нацистів були тягарем.

Вшанували пам’ять розстріляних у Березовому рову також представники міської влади та громадськості. Українці, які в нашому місті гинули сотнями від російських обстрілів, добре розуміють трагедію єврейського народу.

Людей, які пережили Голокост, нині залишилося небагато. В Чернігові їх проживають 22. В 1941-му вони ще були малими дітьми, і їх рятували від нацистів місцеві жителі. Бася Ройтберг, наприклад, під час Другої Світової перебувала в селі Озаринці на Вінниччині.

На меморіальній стелі, встановленій на місці злочину нацистів у Березовому рову, в радянські часи про розстріляних євреїв взагалі не згадувалося. Лише зі здобуттям Україною незалежності єврейська громада встановила тут додатково пам’ятний знак, а у 2021-му році меморіальний комплекс повністю реконструювали, і він набув свого остаточного охайного вигляду.