Чернігів оговтується після ракетної атаки рашистів зранку 17-го квітня. У лікарнях міста перебувають постраждалі внаслідок обстрілу, усім надають кваліфіковану медичну допомогу. Загалом госпіталізували 44 людини, 11 — у важкому стані. Із перших хвилин почали приймати поранених пацієнтів у Чернігівській міській лікарні №2. Тут медиків забезпечили усім необхідним, вони працювали у посиленому режимі, аби уникнути черг і допомогти кожному. Відтак зараз більшість постраждалих – на амбулаторному лікуванні. У закладі ж лишаються троє пацієнтів у стані середньої тяжкості.
–Чотири пацієнта були госпіталізовані до різних відділів нашої лікарні. Перебуває у нас на стаціонарному лікуванні троє пацієнтів, тому що один із них помер. Був прооперований в реанімаційному відділенні. Там множинні осколкові переломи кісток тазу.Осколкові поранення м’яких тканин, відшарування м’яких тканин, травматичний шок третього ступеня. І була велика крововтрата.Лікарі робили все можливе, – повідомила медична директорка КНП «Чернігівська міська лікарня № 2» ЧМР Наталія Фурс.
– Враховуючи наш минулий досвід, у нас на даний момент ми постійно 24/7 готові до таких ситуацій.У нас є достатня кількість стерильного матеріалу, апарати зовнішньої фіксації, сформовані бригади з тих лікарів і сестер, які в нас працюють, всі чітко знають, хто з ким в бригаді.При надходженні хворих ми всі спустилися вниз.Там відбувалося сортування пацієнтів.Якщо травма середньої тяжкості важка, за ним закріплювалася бригада і одразу піднімався в операційну, – розповів завідувач травматологічнимого відділення КНП «Чернігівська міська лікарня № 2» ЧМР Богдан Рожило.
Зокрема, серед тих, хто зараз під пильним наглядом медиків міської лікарні №2 — 36-річний комунальник з Чернігова, який працював неподалік епіцентру вибухів. Після “прильоту” чоловік пішов допомагати з евакуацією поранених, через стрес у нього стався інсульт.
– Повернувся додому і відчув зміну мови, підвищився артеріальний тиск на стресовій ситуації. Звернулися до приймального відділення і у пацієнта був діагностований ішемічний інсульт .Зараз він у нас на лікуванні, йому проведена тромболітична терапія.На даний момент стан його кращий,у порівнянні з минулою добою.Отримує адекватне лікування, – зазначила завідувачка неврологічного відділення для хворих з порушенням мозкового кровообігу КНП «Чернігівська міська лікарня № 2» ЧМР Людмила Василенко.
Приймали постраждалих і співробітники Чернігівської обласної лікарні. Щойно почули вибухи, одразу відмінили всі планові операції та взялися за підготовку операційних. Зараз у закладі перебуває 9 людей з мінно-вибуховими та черепно-мозковими травмами. Фахівці кажуть, стан пацієнтів залежатиме від подальшого лікування.
–У нашому відділенні перебуває на лікуванні 5 осіб, двоє з них в реанімації у важкому стабільному стані.Вони вчора прооперовані в терміновому порядку, інші теж, ну скажімо так, ушиті рани, пов’язки. Ну і перед цим проведено повне комп’ютерне обстеження. Вчора операція тривала більше практично 3 годин одного пацієнта, але вони стабільні. Треба лікування, треба інтенсивне лікування, яке вони отримають в відділенні реанімації і інтенсивної терапії, – каже завідувач нейрохірургічного відділення КНП «Чернігівська обласна лікарня» ЧОР Геннадій Дубина.
Надавали допомогу пораненим і у Чернігівській районній лікарні, там зараз перебуває двоє пацієнтів. Люди із більш тяжкими травмами поїхали до інших медичних закладів.
–Всі спустилися з приймального відділення, тому що,по-перше, бомбосховище у нас під першим поверхом. Через декілька хвилин почали поступати до нас люди і з вулиці, на машинах, і пішки приходити. Різного ступеню поранення були і важкі, і середні. Опрацювання людей ми повинні були проводити, кому одразу допомогу надавати, кого в черзі. КТ зробили, і рентгени робили, оперували в приймальному відділенні, маленькі операції, діставали шматочки скла і снарядів. Те, що потребувало більше втручань, більших, то вже по відділенням операційна і реанімація, – поінформувала генеральна директорка КНП “Чернігівська центральна районна лікарня” Чернігівської районної ради Інна Фесенко.
Сама ж будівля районної лікарні вже вдруге зазнала значних руйнувань внаслідок рашистських обстрілів. Відео з гінекологічного відділення облетіло соціальні мережі. Співробітники разом із волонтерами кинулися швидко ліквідовувати наслідки обстрілів. Загалом у закладі вилетіла понад сотня вікон, вибухова хвиля пошкодила двері, техніку, медичне обладнання.
–Плівкою забивали вікна, фанерою, ОСБ-плитами.І вже працюємо.Прибирали скло, дуже багато було скла.Думаю, ще довго ми будемо його вимітати,але на зараз ми вже можемо працювати.Вчора пацієнти, які могли піти додому, ми їх повідпускали.Сьогодні вони вже всі на місцях, – зауважила Інна Фесенко.
-Всі зреагували дуже швидко пацієнтів скоренько відправили в укриття. Ну, а потім, коли ми повернулися, всі були в сльозах, тому що на це без сліз дивитися не можна. Все лежало в руїнах, всі вікна побиті, двері повилітали, медикаменти, документи, все валялося. Це дуже тяжко, сильно страшно.Всі кинулися прибирати, тому що відділення – це наше життя, – розповіла завідувачка гінекологічного відділення КНП “Чернігівська центральна районна лікарня” Чернігівської районної ради Лідія Лаврик.
Зараз у лікарні практично всі відділення працюють у штатному режимі. З понеділка відвідувачів прийматимуть і у поліклініці, там зараз відновлюють матеріально-технічну базу.